Neden bizde de olmasın?

Dünkü haberlerde görmüşsünüzdür, Kuşadası Belediyesi fayton faaliyetlerinin son bulduğunu duyurdu.

Bence hiç de azımsanmayacak önemde bir haber bu.

Malum yaz geliyorken bence Çanakkale Belediyesi de bir an önce elektrikli fayton uygulamasını hayata geçirip, atlı fayton denilen bu işkence türüne son vermeli.

Şehirlerin medeni olma ölçüsünün sakinlerinin aldıkları hizmetle doğru orantılı ve insan dışı hayvanların da bu topluluğun bir parçası olduğu gerçeğinden hareket edecek olursak, daha fazla geç olmadan harekete geçilmesi şart.

Aksi takdirde eleştirdiğiniz zihniyetin tam da yanında yer almış olacağız ve bundan her bir kent sakini de yöneticilerimizle aynı seviyede sorumlu olacak.

***

Çanakkale’de “Bizde neden olmasın?” dediğim şeylerden biri de tuvaletler.

Gazetemizde haberini okumuşsunuzdur, Halk Bahçesi’ndeki tuvalet vatandaşların o kadar büyük bir ihtiyacına yanıt veriyor ki; her mahallede bulunması artık lüks değil ihtiyaç olarak görünüyor.

Neticede kış aylarında öğrenci, yaz aylarında ise turist akınına uğrayan kentimizde halkın bu ihtiyacını da gözetmek her anlamda bizleri memnun edecek bir uygulama olacak.

***

Bu konu üzerine düşünürken gazetemizin muhabiri Tunahan da deniz temizleme aracının olmasının ne kadar iyi olacağı fikrini attı ortaya. Hakikaten iyi bir fikir değil mi sizce de? Malum biz toplum olarak çöpünü çöp tenekesine değil, eline geçen ilk yere atmamızla ünlü olduğumuzdan; bu araç bize ilaç gibi gelecektir. Üstelik gelecek nesillere de “Bizden öncekiler de hep kirletmişler, temizlemeyi hiç düşünmemişler” dedirtmemiş oluruz.

Sizin de aklınıza gelen ve “Çanakkale’de neden olmasın?” dediğiniz bir fikriniz olursa lütfen yazın, hep beraber gündeme taşıyalım.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com