Maraton için geri sayım başladı

Türkiye’de sporseverlerin, koşarken aynı zamanda doğayla iç içe olmak isteyenlerin adresi bu hafta sonu Bozcaada olacak. Bozcaada yarı maratonu için geri sayım başladı. Büyük start Cumartesi günü verilecek.

Geçtiğimiz senelerden beri düzenli olarak gerçekleştirilen ve adanın yaz sezonundan önce en kalabalık olduğu zamanlarından olan Bozcaada Yarı Maratonu için geri sayım başladı. Bu sene Adidas ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Bozcaada Yarı Maratonu Cumartesi günü saat 11.00’de verilecek olan start ile başlayacak. Türkiye’nin dört bir yanından maratona katılmak için internet üzerinden başvuru yapan sporseverler soluğu Çanakkale’de alacaklar.

Cumartesi günü koşulacak olan maraton iki kategoride gerçekleşecek. 21 kilometrelik yarı maraton ve 10 kilometrelik koşu ile Bozcaada ziyaretçilerini ağırlayacak.

GESTAŞ Maratona ek seferler ile destek verecek

17-18-19 Mayıs tarihlerinde Geyikli-Bozcaada hattında GESTAŞ tarafından ek seferler uygulanacak olurken, yoğunluğa bağlı olarak, ek seferler gecenin ilerleyen saatlerinde de devam edebilecek.

Öte yandan maratonun bir diğer sponsoru ALEM FM tarafından maraton günü gün boyu yayın yapılarak, etkinlik tüm Türkiye’ye duyurulmuş olacak.

Bozcaada Yarı Maratonu Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun gözetim ve denetiminde gerçekleşecek. Yarışmalar Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF)’nin belirlemiş olduğu teknik kurallara göre düzenlenecek.

21 K Parkuru; Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak, Tekirbahçe yönüne doğru ilerleyecek. Tuzburnu geçildikten sonra sahil yoluna devam edilecek. Cumhuriyet Mahallesi’nin geçilmesi ile yarış başladığı yer alan Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.

Bozcaada Yarı Maratonu’nda yaş grupları ise aşağıdaki gibi belirlendi; Kadınlar: 35-44/ 45-54/55-64. Erkekler: 35-44/45-54/55-64/65-74.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com