Havadan denetimler sürüyor

İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan 4. havadan denetim sonunda 5 araç sürücüsüne bin 175 TL idari para cezası uygulandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nın haberine göre Komutanlığın sorumluluk bölgesinde yer alan karayolları üzerinde 13 Mayıs 2019 günü 11.00-13.00 saatleri arasında havadan helikopterle trafik denetimi faaliyeti yapıldı.

Bu kapsamda “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi maksadıyla, havadan trafik denetimi için görevlendirilen Mİ-17 genel maksat helikopteri ile sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek“ konularında havadan denetim gerçekleştirildi.

Denetim esnasında sürücülere emniyetli bir sürüş için emniyet kemeri takmanın önemi anlatılıp; sürücüler, başıboş hayvanların karayoluna aniden çıkabileceği konusunda ikaz edildi.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından dördüncüsü yapılan havadan denetim faaliyeti Çanakkale-Çan Karayolu Kirazlı, Çan-Çekiçler ile Yenice-Gölet Mevkii Yol Kontrol Noktalarında yapılmış olup, bu faaliyetle eş zamanlı olarak belirtilen noktalarda 3 Jandarma Trafik Timi ve 3 Jandarma Asayiş Timi görevlendirilmiştir. Yapılan denetim sonucunda 5 araç sürücüsü hakkında 1.175,00 TL idari para cezası uygulandı.