Gökçeada’da Rum Asıllı Esnaf Öldürüldü!

Cittaslow (Sakin Şehir) markasıyla tanınan, her yıl pek çok yerli ve yabancı turistin akın ettiği Gökçeada’da dün çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Gökçeada’da yaşayan Zafiris Piynari isimli Rum asıllı vatandaş, dün iddiaya göre üç şahıs tarafından öldürüldü. Adanın sevilen esnaflarından olan Piynari’nin parasını gasp etmek isteyen şahıslar, öğrenilene göre yaşlı adamı yaşadığı yerde darp etti. Ölü bulunan Piynari’nin naaşı, Gökçeada Devlet Hastanesi’ne ardından da incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Ada’nın sevilen yüzlerinden Piynari için yıllardır barış ve huzur içinde yaşayan ada halkı da derin bir üzüntü duyduklarını ifade etti. Olayla ilgili soruşturma sürerken çirkin saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’in menfur olay sonrası kiliseyi ziyaret ederek baş sağlığı dileyecek.

GÖKÇEADA’DA NELER OLUYOR?

Öte yandan ada halkının ortak görüşü Yerel Seçim öncesi ortamın çok gerildiği, eski huzurun kalmadığı yönünde oldu. Siyasi ortamın gerginliği, Sakin Şehir unvanına sahip güzide adamızın geleceğini nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com