Eczacılık Günü Kutlandı

14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü kapsamında Çanakkale Eczacı Odası, Cumhuriyet Meydanı’na gelerek Ata’nın huzuruna çelenk bıraktı.

Her yıl 14 Mayıs’ta kutlanan Bilimsel Eczacılık Günü etkinlikleri kapsamında 36. Bölge Çanakkale Eczacı Odası, Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan tören, Ata’ya çelenk sunumuyla devam etti.

“Anne Bebek Dostu Eczane”

Oda tarafından yapılan ve günün anlam ve önemini belirten açıklamada ise şöyle dendi: “14 Mayıs, mesleğimiz ve mesleğimizin geleceği açısından önemsediğimiz simgesel bir tarih. Her sene temalar belirliyoruz ve 14 Mayıs’ı bu temalar çerçevesinde, tüm Bölge Eczacı Odalarımızla birlikte çeşitli etkinliklerle bir hafta olarak kutluyoruz. Bu yıl da anne ve bebek sağlığına odaklandık. Biz eczacıların bu alandaki rolünü pekiştirmek amacıyla temamızı ‘Anne Bebek Dostu Eczane’ olarak belirledik. Tüm meslektaşlarımızın 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü’nü sizlerin nezdinde bir kez daha kutluyor, katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com