“Türkiye bir komedi yaşıyor!”

CHP ve İYİ Parti İl Başkanlıklarınca Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a dün ziyarette bulunuldu. Ziyaretin öncelikli gündem maddesi iptal edilen ve yeniden tekrarlanacak olan İstanbul seçimleri oldu. Başkan Gökhan iptal edilen Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı ile ilgili, “Seçimin neden iptal edildiğini daha bilmiyoruz! Artık bu durum komedi haline geldi. Fıkralara konu olmaya başladı. Türkiye bir komedi yaşamaktadır” vurgusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti İl Başkanlıklarınca dün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yerel seçimlerde alınan başarı sonrası iade-i ziyarette bulunuldu. Farklı zamanlarda gerçekleşen ziyaretlerin ortak gündem maddesi iptal edilen İstanbul seçimleri oldu. CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan seçimlerin iptal edilmesinin hiçbir mantıklı yanı yoktur mesajında birleştiler.

“Neden iptal edildiğini bilmiyoruz!”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Mantıklı şeyler değerlendiriliri. Mantıksız şeyleri değerlendirmek mümkün değildir. Henüz seçimin neden iptal edildiğinin gerekçeli kararı yayınlanmadı. Neden iptal edildiğini bilmiyoruz!

“İstanbul’daki durum Nasreddin Hoca’yı geçti!”

İstanbul’daki durum Nasreddin Hoca’yı da geçti. Vatandaş çözdü mü bilmiyorum, çözen varsa bana anlatırsa iyi kötü anlamaya çalışırım. Artık komedi haline geldi. Fıkralar üremeye başladı. 100 TL’nin 25 TL’sinin sahte olduğu, 4 çocuğun 3’ü benden 1’i kimden noktasına geldi işler… O kadar anlamsız ve mantıksız ki, mantıksız şeyler komik olur. Türkiye bir komedi yaşıyor. Burada ben şu soruyu soruyorum; son günlerde oylar çalındı deniliyor, çalındı ama ne çalındı? Birilerinin anlatması lazım… Kim çaldı? Bir çalınma varsa kim çaldı?

“Türk milleti akılsız bir millet değildir”

İlkokul çocuğuna bile söylesen kafası almaz, Türk milletinin iradesi ile anlayışı ile alay ediliyor. Bence iyi oluyor, seçim farklı bir şekilde kazanılacak, aksini düşünmek bile istemiyorum. Türk milleti akılsız bir millet değildir. Sandıklar açılıp yine İmamoğlu kazanırsa neler olacak merak ediyorum…” dedi.

“İstanbul’u vermemek için her türlü oyunu yapıyorlar”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Seçimin iptalinin kabul edilebilir hiçbir yanı yoktur. Hiçbir haklı gerekçeleri yok. YSK eliyle sivil darbe yapılmıştır. İstanbul halkının hakkı gasp edilmiştir. 6 Mayıs Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Kesinlikle oyların sayılması ile ilgili hiçbir problem yoktur. Oylar defalarca kez sayıldı. Bazı sandıklar tek tek sayıldı… İki ilçede bütün oylar sayıldı, hiçbir şey değişmedi. İstanbul’u vermemek için her türlü oyunu yapıyorlar.

“İmamoğlu İstanbul’un adayıdır”

Ekrem İmamoğlu millet ittifakının adayıydı, şimdi tüm İstanbul’un adayıdır…” açıklamasında bulundu.

“Bu süreçte birlik ve beraberlik önemlidir”

İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Şimdilerde en büyük sorunumuz İstanbul’daki olaylar ve seçimlerdir. İstanbul seçimleri birinci gündem maddemiz halindedir. Sizlerin yanınızdayız. Bu süreçte birlik ve beraberlik oldukça önemlidir” değerlendirmesinde bulundu.

Tunahan Ünsal