Özel Eğitim Sınıfı Öğretmenlerine interaktif eğitim

Çanakkale il merkezi ve ilçelerinde Özel Eğitim sınıflarında görev yapan öğretmenlere yönelik olarak interaktif eğitim gerçekleştirildi.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün haberine göre Tohum Otizm Vakfı tarafından yürütülen, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ve TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları çerçevesinde desteklenen “Eğitime Uzanan Yol” projesi ile Otizm Spektrum Bozukluğu olan öğrencilerimizin eğitimine yönelik öğretmenlerin mesleki kapasitelerinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen eğitim atölyeleri ile Çanakkale geneli 93 öğretmenimize eğitim verilmiştir. Aynı zamanda düzenlenen özel eğitim konulu “Aile ve Farkındalık Semineri” ile ailelerin bilgi ve farkındalıklarının geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Bu çerçevede, ilimiz merkez ve ilçelerinde Özel Eğitim sınıflarında görev yapan öğretmenlere ve Rehberlik öğretmenlerine 06-10.05.2019 tarihleri arasında Kolin Otel’de 5 gün süren eğitimler verilmiştir. İki uzmanın liderliğinde iki farklı atölyede interaktif eğitimler ile öğretmenlerimize, Otizm Spektrum Bozukluğu olan çocukların eğitiminde kullanılan Kanıt Temelli Uygulamalara yönelik sunumlar yapılmış ve atölye çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Programın son gününde ise, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezgin Vuran’ın katılımları ile öğretmenlerimize ve ailelerimize yönelik Otiz m Farkındalık ve Aile Semineri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Av. Cansu Korkmaz tarafından özel gereksinimli öğrencilerin hakları üzerine konuşma yapılmıştır.

10.05.2019 Cuma günü saat 16:00’da yapılan Kapanış Programına, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Işıl Korkmaz katılarak eğitime katılan öğretmenlere sertifikalarını vermişlerdir.”