Tekerlekli sandalye rica etti Burunlular söz verdi…

Oğlu için tekerlekli sandalye arayışı sürdüren anne, tekerlekli sandalye sözünü Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular’dan aldı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla dün Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerin sonunda Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu, Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular’ın yanına bir vatandaş yaklaştı ve Burunlular’a yaşadığı sorunu anlattı. O vatandaş engelli oğlu olan ve oğlu için tekerlekli sandalye ricasında bulunan Songül Polat’tı… Polat Burunlular’dan tekerlekli sandalye ricasında bulundu ve Burunlular sorunun çözüleceğinin sözünü verdi. En kısa sürede tekerlekli sandalye temin edilip anneye teslim edilecek dedi.

“Belediye otobüslerinden çok dertliyiz”

Konuyla ilgili Polat, “Polat, “Oğlum Gazi Ortaokulu’nda okuyor. Ben engelliler bölümüne gittim sonra Kent Konseyi Engelliler Meclisi’ne gittim. Oradan bana Devlet Hastanesi’nden rapor alır mısınız dendi. Tesadüfen Devlet Hastanesi’nde denk geldik. Ne güzel oldu. Benim üzüldüğüm nokta Belediye otobüslerinden çok dertliyiz.

“Bize tekerlekli sandalye sözü verildi”

Çocuğu arabaya koyduğumda başka bir otobüse bin diyerek, engelli olanları dışlıyorlar. Ben çok sıkıntı yaşıyorum bu konuda. Raporla birlikte belediyeye başvurmak için Devlet Hastanesi’ne gittim. Uzun süren bir işlemdi. Bugün burada Ümit Burunlular ile görüştük. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bize tekerlekli sandalye sözü verildi. Çok mutlu olduk” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com