“Engelli kardeşlerimizin topluma dahil olmasını sağlamalıyız”

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Morabbin Parkı’nda etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen etkinliklere Vali Orhan Tavlı’da katıldı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle dün saat 11.30’da Morabbin Parkı’nda etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen etkinlere Vali Orhan Tavlı, il müdürleri ve dernek temsilcileri katıldı.

Etkinlikler çerçevesinde engelli vatandaşların sunmuş oldukları halk oyunları gösterisi takdir topladı.

Vali Orhan Tavlı, “Biz gönül dostlarımızla birlikte olmaktan her zaman onur ve şeref duyduk. Onlarla birlikte birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Saygıdeğer kıymetli ailelerimize hayata anlam kattıklarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ersin Fırat, “Malum engelliler haftası aslında bir farkındalık oluşturmak için bir haftadır. Biz engellilerimizi sadece bu haftaya münhasır bir şekilde anlamak yeterli değildir. Farkındalık oluşturulduktan sonra engelli kardeşlerimizin topluma dahil olmasını sağlamak zorundayız” dedi.

Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı, Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Ümit Burunlular, “Sizlerin desteği ile engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek için hem idari anlamda hem de devlet anlamında elimizden geldiği kadar desteklerimizi veriyoruz. Bizlerin amacı sizlerle birlikte olarak engellerimizi unutmaktır” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal