İlkyardımda bilgilendirme semineri düzenleniyor

Koza Gençlik Derneği, Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği’nin de katkılarıyla ‘Temel İlkyardım Eğitimi Bilgilendirme Semineri’ düzenleyeceklerini açıkladı.

Dernekten yapılan açıklamada “Gönüllülerinden aldığı güçle yeni çalışmalara imza atan Çanakkale Koza Gençlik Derneği sizleri Temel İlkyardım Eğitimi Bilgilendirme Seminerine katılmaya davet eder. Çanakkale Koza Gençlik Derneği olarak Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği’nin büyük katkılarıyla gerçekleşecek bu seminerde, günlük hayatta hepimizin karşılaşabileceği kriz durumlarına karşı nasıl bir yol izlememiz gerektiğiyle ilgili bilgilendirme çalışması yapılacaktır. Katılımcı seçimleri yapılırken Dernek çalışmalarında aktif olarak görev alan gönüllülerimize pozitif ayrımcılık uygulanacaktır” denildi.

Bilgilendirme kapsamında işlenecek olan konular ise şöyle; İlkyardıma giriş, olay yeri yönetimi ve iletişim, kanamalarda ilkyardım, travmalarda İlkyardım, hayvan ısırmaları, yanık ve donuklar, sara nöbeti, bayılma, kan şekeri düşmesi, taşıma teknikleri, Heimlich Manevrası, zehirlenmeler, koma ve şok, yaralanmalar.

Esra Çanlı