Halkla İlişkiler öğrencilerinden sosyal sorumluluk örneği

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yenice’nin Taban köyü ilkokul binasını boyadı.

ÇOMÜ’nün haberine göre Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri; Dr. Öğr. Üyesi Engin Çağlak’ın yürüttüğü, Araştırma Projesi dersi kapsamında, Yenice ilçesine bağlı Taban köyünde bulunan ilkokul binasını boyadı. İhtiyacı olan bir köy okuluna el emekleriyle destek olmak isteyen öğrenciler, Gökkuşağı Çocukları Sosyal Sorumluluk Projesiyle unutulmaz bir gün yaşarken, Taban’daki ilkokul çocuklarına örnek rol model oldular.

Yenice’de önce İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baykal ve Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Özkan ile bir araya gelen öğrenciler daha sonra Taban köyü kadınlarının hazırladıkları börekler eşliğinde öğrenciler ile birlikte kahvaltı etti.

Okul duvarlarında bozulan yerleri kazıyarak, çatlak ve delikleri alçılarla kapayan öğrenciler; Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Onur Bayram ve ders sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Engin Çağlak’la birlikte tüm okulun çevresini boyadı. Okulun duvarını gökkuşağı, çiçek, kuş ve gemi figürleri gibi çocukların ilgisini çekebilecek resimlerle süsleyen öğrenciler; bahçeye sek sek pisti çizdi. Yenice Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Murat İldirir’in de ziyaret ettiği ÇOMÜ’lü öğrenciler, mezuniyet öncesi unutulmaz bir gün yaşadı.

Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ilgileri ve emeklerinden dolayı teşekkür eden Taban İlkokulu Müdürü Ramazan Nur Donar, öğrencileri her zaman Taban’da ve okullarında misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com