Devlet Hastanesi’nde Astımla Yaşam bilgilendirmesi

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, Dünya Astım Günü dolayısıyla vatandaşlara ve hastane personeline bilgilendirme etkinliği gerçekleştirdi.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin haberine göre Dünya Astım Günü dolayısıyla hastane bünyesinde bilgilendirme etkinliği düzenlendi.

“Astımınızla Sağlıklı Yaşayabilirsiniz” teması ile vatandaşların ve sağlık görevlilerinin konuya ilişkin farkındalığının artırılması ve bilgilendirilmesi amacıyla Dünya Astım Günü faaliyetleri kapsamında Hastanemiz Göğüs Hastalıkları poliklinik katında kurulan bilgilendirme standı vatandaşlardan ve hastane çalışanlarından oldukça ilgi gördü.

Stantta Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Fatma Akyıl ve Eğitim hemşireleri tarafından bilgilendirmeler yapılarak ilgili broşürler dağıtıldı.

Astım hastalığının kontrol edilebilir, tedavi edilebilir hastalık olduğunu kaydeden Uz. Dr. Fatma Akyıl, astım konusunda sorusu olan halkımızın sorularını yanıtlayarak hastalığa rağmen sağlıklı yaşamanın yollarından bahsetti.

7 Mayıs Dünya Astım Günü faaliyetleri doğrultusunda ayrıca hastanenin konferans salonunda sağlık personeline yönelik Uz. Dr. Fatma Akyıl tarafından farkındalık eğitimi düzenlendi.