Görmek istediğimiz görüntüler

Bir zamanlar Mehmet Akif Ersoy Halk Kütüphanesi’nin bulunduğu alan şimdilerde otopark olarak kullanılır oldu. Kültür ve Turizm Müdürlüğü otoparka astığı tabela ile takdir topladı.

Metrekareye en çok araç düşen illerin başında gelen Çanakkale’de herkesin malumu temel problemlerin başında otopark geliyor. Halkın öncelikli olarak çözülmesini beklediği otopark sorunu her geçen gün artarken, kentte bulunan bir alanda ücretsiz otopark hizmeti sunuluyor.

Bir zamanlar Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nin arkasında bulunan Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi geçtiğimiz dönemlerde yıkılmış, yıkılan arazi boş kalmıştı. O araziye mıcır döküldü ve zemin kullanılır hale getirildi. Kenarları tel örgülerle çevrilen ve düzenlenen alan şimdilerde otopark olarak kullanılıyor ama diğer otoparklardan bir farkla!

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından otopark ücretsiz olarak Çanakkale halkının yararına sunulurken, bu hizmet Çanakkalelilerden takdir gördü. Müdürlük tarafından otoparka asılan tabelada, “T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün halkımıza ücretsiz otopark hizmeti alanıdır” ibaresi yer aldı.

Tunahan Ünsal