Çanakkale Turizmi 23 Haziran’a Odaklandı

Yaz tatillerinin vazgeçilmezi Bozcaada’daki oteller, İstanbul seçimleri için bir bir açıklama yaparak 23 Haziran’a İstanbullu misafirleri kabul etmeyeceklerini açıkladı. Bozcaada Belediyesi de yaptığı açıklamada, 22-23 Haziran’da yapılması planlanan festivalin bir hafta ertelendiğini ve İstanbullu yurttaşların sandıklarına sahip çıkacaklarına inandıklarını belirtti.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan İstanbul seçimleri, dün Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edildi. 23 Haziran 2019’da yenileneceği açıklanan seçimler dolayısıyla Çanakkaleliler de her platformdan tepki gösterdi.

Seçim yenilenme kararının ardından Bozcaada Belediye Başkanlığı ile BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği) Yönetimi tarafından 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan Bozcaada Yerel Tadlar Festivali bir hafta sonrasına ertelendi.

YILMAZ: “SANDIKLARINA SAHİP ÇIKACAKLARINA İNANCIMIZ TAMDIR”

Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“YSK’nın İstanbul Yerel Seçimleri’nin tekrar edilmesi ve seçim günü olarak 23 Haziran 2019 Pazar günü olarak belirlemesi kararının ardından;

Bozcaada Belediye Başkanlığı ile BOZTİD (Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği) Yönetimi arasında yapılan görüşmede varılan mutabakat neticesinde,

BOZTİD Tarafından düzenlenen, Belediye Başkanlığımız tarafından desteklenen ve bu sene 22-23 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan Bozcaada Yerel Tadlar Festivali 29-30 Haziran 2019 tarihine ertelenmiştir.

İstanbullu dostlarımızın kendilerini yönetecek kişileri seçme konusunda büyük bir hassasiyet göstereceklerine, bu demokratik haklarını kullanarak oylarına ve sandıklara sahip çıkacaklarına olan inancımız tamdır.

23 Haziran hafta sonu hariç, tüm Bozcaada sizleri hasretle kucaklamak ve kendinizi evinizde hissedecek kadar misafirperverlikle karşılamak için sabırsızlanıyor.

Şimdiden herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

OTELLERDEN DE REZERVASYON AÇIKLAMALARI GELDİ

İstanbulluların tatil için her yaz geldiği Bozcaada’da, en çok tercih edilen oteller de bir bir açıklama yaparak, seçimde İstanbullu yurttaşların oylarını kullanabilmeleri için rezervasyon kabul etmeyeceklerini açıkladı.

İstanbul’dan rezervasyon almayacaklarını açıklayan Mia Bozcaada Otel, sosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı: “23 Haziran’a İstanbul’da kal ve oyunu ver. Çünkü o zaman gerçekten her şey çok güzel olacak. Mia Bozcada olarak biz, 23 Haziran’da sadece İstanbul dışından gelen misafirleri kabul ediyor olacağız.”

23 Haziran’da İstanbul’dan rezervasyon almayacaklarını açıklayan bir diğer otel Yasu Tenedos da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İstanbul’dan gelen misafirlerimizi 23 Haziran’da misafir edemiyoruz. Oyver başka tarihlerde görüşmek üzere her şey çok güzel olacak.” dendi.

Öte yandan bazı uçak firmaları da sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada, vatandaşların 6 Mayıs öncesinde alınan ve 23 Haziran’ı kapsayan İstanbul inişli-kalkışlı uçuşlarda değişiklik, kesintisiz iade ve iptal haklarını kullanma imkanı tanıdıklarını ifade etti.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com