Çanakkale’de konut satışları, İstanbul’a bağlı…

Tüm Türkiye’nin gözü kulağı YSK’nın İstanbul için vereceği karara çevrildi. İstanbul’da YSK’nın vereceği karar öncesinde Çanakkale’deki konut satışları seçimin sonucuna göre şekillenecek. Kentteki satılmayı bekleyen konutlar ve alıcılar İstanbul seçim sonuçlarının netleşmesinden sonra, para piyasalarının alacağı konuma göre şekillenecek. Çanakkale’de ekonomi YSK’ya bağlı…

Sonuçları 17 gün sonra açıklanan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçilen Ekrem İmamoğlu dahil, Türkiye’deki seçmenler daha rahat bir nefes alabilmiş değil. Türkiye’nin gözü, kulağı Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal edip etmeyeceğine çevrildi. YSK alacağı kararla Çanakkale’de ekonomik hareketliliğe de yön verecek. Çanakkale Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural ile yaptığımız röportajda Vural, “Şu anda müteahhitler ve yatırımcılar YSK’ın İstanbul için vereceği kararı bekliyor” yorumlarında bulundu.

“Kriz inşaat sektörüne de yansımaktadır”

Vural, “Ülkemiz yerel seçimleri atlattı, bahar aylarının gelmesi ile beraber morallerin yükseldiği bir döneme giriyoruz. Ülkemizin önündeki en büyük engel Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini tescil etmesidir. Piyasadaki tüm ekonomik aktörler açıkçası bunu beklemektedir ve buna göre pozisyon almaktadırlar. Bizler bu noktada adaletin tecelli edeceğine ve YSK’nın doğru kararı vereceğini düşünmekteyiz. Malum tüm sektörlerdeki ekonomik kriz, inşaat sektörüne de yansımaktadır.

“Yaz aylarını hareketli geçirmeyi umuyoruz”

Çanakkale’nin ülkenin en batı yüzünde yer alması ve baharın hareketliliği bizim sektörümüzde kış modundan çıkmamızı ve daha olumlu sinyaller almamızı kolaylaştırıyor. Bizler konut temsilcileri olarak yaz aylarını hareketli geçireceğimizi düşünmekteyiz” dedi.

Tunahan Ünsal