İŞKUR’dan otomotiv sektörüne istihdam desteği

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, kentin önde gelen otomotiv firmalarına gerçekleştirdiği ziyaretlerle istihdam seferberliği kapsamındaki teşvik ve destekleri anlattı.

Çanakkale İŞKUR’un haberine göre İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında Çanakkale’nin önde gelen otomotiv firmalarına ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyaretlerde Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, İş ve Meslek danışmanı Uygar İskamya seferberlik kapsamında teşvikler ve destekler hakkında yetkilileri bilgilendirdiler.

Ülkemiz ekonomisinin ve ihracatının lokomotif sektörü otomotivin öncü firmalarından Orkun Otomotiv, Başaran Traktör, Arslanlar Otomotiv, Miller Oto, Karahallılar Çanakkale Otomotiv, Sönmezler Otomotiv, Saruhan Oto ve Avek Otomotiv ile 2019 yılındaki ekonomik göstergeler, istihdam hedefleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 2019 yılında da devam ettirilen istihdam seferberliği kapsamında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan: ‘‘İstihdam seferberliğini her sektörden aldığımız destekle Çanakkale’mizde zirveye ulaştırmak arzusundayız. Otomotiv firmalarımızın da hem üretimlerine katacakları ivme hem de sağlayacakları ilave istihdamlarla ülkemizin 2019 yılındaki hedeflerine ulaşmalarında öncü rol oynayacaklarına inancımız tam. Bizler İŞKUR olarak işbaşı eğitim programlarımız, mesleki eğitim kurslarımız ve teşviklerimizle işverenlerimizin yanındayız.’’ dedi.