Kızılay’dan Biga’ya afet ihtiyaç konteynırı

Türk Kızılayı Biga Şubesi, Afetlere Hazır Bireyler ve Dirençli Toplumların oluşmasına yardımcı olmak için Biga İlçe Spor Müdürlüğüne ait olan İÇDAŞ Spor Salonu’nun önüne afet durumunda Biga’nın ihtiyaçlarının karşılanması için bir adet konteynır yerleştirdi.

Biga Türk Kızılayı’nın haberine göre Türk Kızılay’ın hazırlamış olduğu 2030 Strateji planında yer alan Toplumsal Dayanıklılık maddesinde geçen afetlere hazır birey, dirençli toplum ve sağlıklı yaşayan ve yaşlanan toplum ilkesi gereği Biga Türk Kızılay Şubesi bu bilinci kazandırmak için Biga’da çalışmalarına başladı. Bu çalışmaların gerçekleşmesi için ilk adımı atan Biga Türk Kızılay Şubesi acil durumlarda ve afet anında gerekli malzemelerin temini ve korunmasını sağlamak için konteynırı ilçesine kazandırdı.

Kızılay, toplumda afet kültürünü edinilmesi ve bilinçlenilmesi için yürüttüğü faaliyetleri doğrultusunda Biga’da yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve bilinçlenmesi için Türk Kızılayı Biga Şubesi olarak ilk adımı attı.

Kızılay Büyüyor Toplum Güçleniyor sloganı ile ilçede Kızılay’ın büyümesi için ve sağlıktan, spora, eğitimden acil durumlara kadar her konuda kendini geliştirmeyi hedef edinen Biga Türk Kızılay Şubesi güçlü yönetimi ve gönüllü üyeleri ile kısa sürede Biga’da daha aktif bir rol alarak vatandaşlara daha iyi bir hizmet sunmaya başlayacaklarını duyurdu.

Biga Türk Kızılayı Şubesi ayrıca konteynırın indirilmesinde ve yerine koyulmasında karşılık beklemeden yardımcı olan Park Vinç ailesine de desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.