“CHP tek başına yüzde 54’ü yönetiyor”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Çanakkale’nin seçim başarısından bahsederken 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Türkiye’deki 76 Milyon kentli nüfusun yüzde 54’ünü CHP’li belediyelerin yönettiğini hatırlattı. Gökhan da Erkek’in sözlerini destekleyerek “Yüzde 54’ünü yalnızca CHP’li belediyeler yönetiyor. Yüzde 46’sını ise diğer partiler paylaşıyor” ifadeleriyle partisinin yerel seçimlerdeki başarısına vurgu yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erkek, Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Serdar Soydan, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Ezine İlçe Başkanı Serdar Eren ve eski dönem il başkanı Hamza Karagöz, il özel idaresi ziyaretlerinin ardından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti.

ERKEK: “GÖKHAN, ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞKAN VE SİYASET ADAMIDIR”

Ziyarette seçim değerlendirmesi yaparak, Çanakkale’nin başarısına vurgu yapan Erkek, Gökhan’ın Çanakkale ve Türkiye için çok önemli bir siyaset adamı olduğunu kaydetti. Erkek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“31 Mart Yerel seçimlerinde beldeler dahil (Türkiye genelinde) toplam 250 belediye başkanımız seçildi. 11 büyükşehir, 10 il, 180 ilçe ve 49 belde… Bizim için ayrıca bir gurur kaynağı da başarılı olduğumuz, kazandığımız 10 il içerisinde en yüksek oy oranını Çanakkale’de belediye başkanımız sayın Ülgür Gökhan ile birlikte yakaladık. yüzde 60.7 oy oranı çok önemlidir. Çanakkale halına çok teşekkür ediyoruz. duydukları güvenden dolayı… Sayın Ülgür Gökhan, partimiz için de Çanakkale için de ülkemiz için de çok önemli bir belediye başkanı ve siyaset adamıdır. Bugüne kadar verdiği demokrasi mücadelesi ile dürüst, katılımcı, şeffaf belediyecilik, halkçı belediyecilik örnekleriyle bizlere her zaman örnek olmuştur. Biz her zaman şunu söyleriz; bizim mücadelemiz demokrasi mücadelesidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ‘yerelde demokrasiyi tesis edemezsek, ülkeye de demokrasiyi getiremeyiz’ bilinciyle hareket ediyoruz. Önümüzdeki süreçte de aynı anlayış ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Ülkemizde kentli nüfus, 76 Milyon küsurdur. Bu nüfusun yüzde 54’ü Cumhuriyet Halk Parti’li belediyeler tarafından yönetilecek. 41 Milyon küsurun da özellikle büyükşehirlerde, kent merkezlerinde yaşayan seçmen, Cumhuriyet Halk Partisi’ni gerçekten bir güvence olarak gördü. Bize büyük bir sorumluluk yükledi. Toplam kentli nüfusunun yüzde 54’ünü CHP’li belediyelerin yönetecek olması bizim için çok önemlidir. Bu başarı, Millet İttifakı’nın ve demokrasiye inanan tüm seçmenlerin başarısıdır.”

GÖKHAN: “GÜZEL BİR SEÇİM GEÇİRDİK”

“Ben de bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek hitabına başlayan Gökhan, “Güzel bir seçim geçirdik. Tabii burada şunu da göz ardı etmemeliyiz. Bu sadece Çanakkale’deki, benim, ilçenin, ilin başarısı değil, bu başarıda önemli bir pay da genel merkezimize ait. Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere, parti yöneticilerimiz ve bizim milletvekilimiz de MYK üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı olarak çok başarılı bir performans sergilediler. Sadece Çanakkale Belediyesini değil, bütün büyükşehirleri aldık. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya, İzmir ve birçok ilave iller aldık. Oy oranımızı yüzde 30’un üzerine çıkartmış olduk. Bu yerel seçimler Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürüyüşünün başlangıcıdır. Sonuç itibariyle çok önemli bir moral ve motivasyon kazandık. İl genelinde az bir farkla da olsa birinci partiyiz. Buradan hareketle, aldığımız bu ivmeyle, önümüzde yapılacak ilk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı ve Cumhurbaşkanlığını kazanmamız noktasında inancımız pekişmiştir. Bu başarılar, hepimizi mutlu etti. Soldaki demokrasiye inanan güçleri de moral sahibi yaptı. Buradan hareketle, yolumuza daha hızlı bir şekilde devam edeceğiz. Yeni bir parti programı ve yeni bir anlayış ile solda ve tüm demokrat unsurların bir arada olacağı bir süreci yaşayacağımıza inanıyorum. Bu noktada partimin başarısından da çok mutluyum. Mutlu mesut yaşıyoruz.” dedi.

Başkan Gökhan, Genel Başkan Yardımcısı Erkek’inToplam kentli nüfusunun yüzde 54’ünü CHP’li belediyeler yönetecek” ifadeleri üzerine “Yüzde 54’ü sadece CHP’de ama yüzde 46’sını da AKP yönetmiyor, diğer partiler bölüşüyor. Yüzde 46’da AKP var, MHP var, İyi Parti var, HDP var, Demokrat Parti var, TKP var, Bağımsız var. Biz tek başımıza 54’ünü yönetirken onlar çeşitleniyor.” diye konuştu.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com