Büke’nin Hikayesi – Savaşçı Kün -Bölüm III

Kün elindeki mızrağı Canavar’a fırlattı. Canavarın tam gövdesine saplandı mızrak. Canavar iyiden iyi sinirlendi. Sağdan giden iki savaşçı Canavar’a doğru atıldılar. Birisi mızrağı bacağına sapladı bu sırada. Canavar bir pençe darbesiyle ikisini de yere serdi. Kün bir gözüyle diğer iki savaşçıya baktı. Sadece birisini görebiliyordu. Birkaç saniye sonra O da pençe darbesiyle kenara savruldu. Neyseki savrulmadan önce Canavar’a iyi bir yara açmayı başarmıştı.

Kün bir eline bıçağını diğer eline ise sırtında taşıdığı küçük mızrağı aldı. Canavar ona doğru bir hamle yaptı. Kün kenara çekildi. Çekilirken mızrağı Canavarın kulak arkasına saplayabilmişti. Canavar öfkeyle geri dönüp Kün’e bir pençe darbesi attı. Darbe Kün’ü savurdu.

Kafasını kaldırdığında gölgeyi tam karşısında gördü. Canavar pençesini ölüm vuruşu için kaldırdığında bir anda yüzüne mızrak saplandı. Canavar’ın dikkati dağılmıştı. Öfkeyle mızrağın saplandığı yere dönüp diğer savaşçıya doğru koşmaya başladı. Kaçmaya çalışırken yere düşen zavallı savaşçıyı bir ısırıkla oracıkta öldürdü.

Kün ölen savaşçılardan kalan mızrağı aldı yerden. Ona doğru koşan Canavar’a baktı sakince.. Bıçağını tam gözüne doğru fırlattı. Bıçak Canavar’ın gözüne saplandı. Canavar sendeledi. Bütün sendelemesine rağmen Kün’e doğru koşmaya devam ediyordu. Kün ani bir manevra ile hızlıca Canavar’a doğru koşup bacaklarının arasından geçti. Canavar dönmeye vakit bulamadan kocaman mızrağı bacağına saplad. Belinden görece daha küçük bir bıçak çıkarıp bileğine güçlü bir kesik attı. Canavar sendeleyip düşerken. Sapladığı mızrağı çıkardı Kün. Artık öldürücü darbeyi vurmanın zamanı gelmişti. Çevik bir hareketle canavarın üzerine tırmandı. Dizlerinin üzerine çökmüş canavar sağa sola savrulmaya başladı. Kün tırmanmaya devam edip tüm gücüyle mızrağı Canavar’ın beynine sapladı. Canavar uğultuya yere düştü -nerdeyse altında kalıyordu Kün-

Kün bir süre bekledi Canavar’ın öldüğünden emin olmak istiyordu. Bu sırada dolunay bulutların arasından kurtulup alanı aydınlattı. Ölen arkadaşlarına baktı Kün. İkisi bir tarafta diğeri onların tam aksi yönünde yerde yatıyorlardı. Ah peki diğeri? Yoksa zavallıyı çok uzağa mı fırlatmıştı Canavar. Kün Gözüyle alanı yoklerken sırtına saplanan mızrağı hissetti. Var gücüylle arkasına dönüp okkalı bir yumruk indirdi bu zamansız düşmana.

Birkaç saniye kadar sonra düşmanını seçebilmişti. Savaşçılardan birisiydi bu. Peki ama neden? Neden Kün’ü öldürmek istemişti. Savaşçı belinden bıçak çıkarıp Küne yaklaştı. Kün ona doğru savrulan bıçağı havada yakaladı bir süre boğuştular. Yiğit Kün sırtından aldığı büyük darbeye rağmen neredeyse paralıyordu o savaşçıyı orada ama olmadı. İyice güçten düşen Künden elini kurtardığı gibi kalbine sapladı bıçağı savaşçı. Sonra uzaklaştı ordan…

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com