Asfalt sezonu açıldı

Çanakkale Yol İşçileri Dayanışma Derneği tarafından Cumartesi günü iş sezonunun başlaması vesilesiyle etkinlik düzenlendi.

Çanakkale Yol İşçileri Dayanışma Derneği tarafından neredeyse 15 yıldır düzenli olarak organize edilen, iş sezonunun başlama etkinliği Cumartesi günü İl Özel İdare binasının bahçesinde gerçekleşti. Gerçekleşen etkinliğe, CHP İl Genel Meclisi Üyesi, Nejat Önder, Güneş Pehlivan ve Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Tülay Ömercioğlu’da katıldı. İl Genel Meclisi üyelerinin yanı sıra yol işçileri de etkinlikte yerlerini aldılar. Duaların okunmasının ardından, kazasız belasız bir iş sezonu dilekleri ile pişi ikramı yapıldı. İkramların ardından etkinlik son buldu.

Etkinlik hakkında bilgi veren İl Özel İdare’de İnsan Kaynakları birinde görevli, Yol-İş Sendikası 2 No’lu Şube Eğitim Sekreteri ve Çanakkale Yol İşçileri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Tayfun Durcan, “Bu hayrımız her sene Mayıs’ın ilk haftası, asfalt sezonu ve iş sezonumuzun açılışı için dualarla başlıyoruz. Asfalt sezonu yazın olduğu için araçlar, çalışanlar için daha iyi bir sezon geçirmek amacıyla düzenleniyor. Kazasız belasız bir sezon diliyoruz. Bu artık gelenek oldu. Yaklaşık olarak 10- 15 senedir bu hayrı gerçekleştiriyoruz” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal