Erkek: “Demokrasiye zarar veriyorlar!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erkek, İl Başkanı İsmet Güneşhan ve Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile birlikte İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren’i makamında ziyaret etti. GESTAŞ A.Ş.’nin yeni yönetiminde hiçbir CHP’li İl Genel Meclis Üyesine yer verilmemesini eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, durumu Çanakkale halkının iradesine saygısızlık olarak değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erkek, Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Serdar Soydan, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Ezine İlçe Başkanı Serdar Eren ve eski dönem il başkanı Hamza Karagöz, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren’i il özel idaresindeki makam odasında ziyaret etti. Heyeti, Başkan Göğüsgeren ve CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri karşıladı.

Tarihinde ilk kez üstünlüğü ele geçirerek il genel meclisi başkanlığını kazanan CHP’lilerin gündeminde, GESTAŞ yönetim kurulu atamaları vardı. Mevcut il genel meclisi başkanlarının her dönem yer aldığı yönetim kuruluna bu dönem, genel kurulda üyeler tarafından seçilmemelerine rağmen AK Parti’li ve MHP’li iki üye atanmıştı. CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Göğüsgeren’in ve/veya hiçbir CHP’li üyenin yer almamasına, Çanakkale örgütü tarafından tepki gösterildi.

ERKEK: “HİÇ KİMSE TAKDİR HAKKINI KÖTÜYE KULLANAMAZ”

Başkan Göğüsgeren’i önceki gün ziyaret eden Genel Başkan Yardımcısı Erkek de konuyu dile getirerek, atamaların demokrasi ayıbı olduğunu bir kez daha dile getirdi:

“İl genel meclisi başkanımızı ve il genel meclisi üyelerimizi tebrik ediyoruz. Çünkü Çanakkale’de birinci parti olmamız çok önemliydi. Daha çok çalışacağız. Çanakkale’nin hak ve hukukunu hep birlikte koruyacağız. Demokrasi mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Her ne kadar sorumluluk noktasındaki kişiler demokrasiye aykırı bir şekilde hareket etseler de biz demokrasi mücadelemizi sürdüreceğiz. GESTAŞ yönetiminde bir tane dahi il genel meclisinde birinci parti olan Cumhuriyet Halk Partisi üyesinin olmaması, Çanakkale halkının iradesine saygısızlıktır. Bir demokrasi ayıbıdır. Bizim üzüntümüz kendi adımıza değil, demokrasi adınadır. Demokrasiye zarar veriyorlar. Yerelde demokrasiyi tesis etmeden ülkede demokrasiyi yerleştiremezsiniz. Demokrasiden ve hak, hukuk, adaletten uzaklaştıkça ekonomik kriz daha da derinleşiyor. Maalesef işsizlik büyüyor, yoksulluk büyüyor. Artık biz Türkiye’yi yönetenleri ortak akla davet ediyoruz. Hiç kimse takdir hakkını kötüye kullanamaz.”

GÖĞÜSGEREN: “ZİYARETLERİ BİZE GÜÇ VERDİ”

Göğüsgeren ise partililerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti şu şekilde dile getirdi: “Bize güç veren bir ziyaret oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. her alanda fikir alışverişlerimiz ve ortak çalışmalarımız devam edecektir.”

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com