“Birliğimizi Korursak Sırtımız Yere Gelmez”

Geçtiğimiz gün yapımı tamamlanan Lapseki Hükümet Konağı’nın resmi açılış töreni dün gerçekleştirildi. Törene, Çanakkale’de bir dönem kaymakam olarak görev yapan ve kentin sevilen bürokratlarından biri olan İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce de katılırken, yaptığı konuşmada “Bu ülke için, bu bayrak için daha fazla çalışmaya gayret edersek, bizim sırtımızı yere getirecek hiçbir güç yoktur.” ifadelerini kullandı.

Lapseki’de gerçekleştirilen açılış törenine; İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, siyasiler ve vatandaşlar katıldı.

“Bugün benim için hakikaten gurur duyduğum günlerden birisi…” diyerek sözlerine başlayan İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Lapseki Hükümet Konağı açılışı vesilesiyle Çanakkale’de olmaktan da büyük gurur duyduğunu belirtti.

İNCE: “HEP BU KADİM ŞEHRE HİZMET GAYRETİNDE OLDUM”

İnce, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale’deyiz. Çanakkale, tarihin kalbinin attığı, 104 yıl öncesinde, önce Nusret’in, sonra da zaferin ve destanın kazanıldığı, birliğin beraberliğin ve barışın sembolü şehrimizdir. Her zaman bu topraklarda doğmuş olmaktan, bu toprakların bir ferdi, bir bireyi olmaktan dolayı gurur duydum. Bu topraklara hizmet etmenin her zaman çalışması ve gayreti içerisinde oldum. Bundan yaklaşık 10 yıl önce Eceabat ilçesinde kaymakamlık görevinden ayrıldıktan sonra Ankara’ya görevlendirildik. Bu görevlendirme esnasında vedalaşırken bir vatandaşımız yanıma gelerek dedi ki: ‘Vedalaşıyorsun ama senin bu memlekete hizmetin bitmeyecek.’ Hakikaten çok etkilendim. O yıldan sonra da bu kadim şehre her zaman hizmet etme gayretinde oldum. Bugün de burada, bu eserin açılışını yapma şerefine nail olduk.”

ÇANAKKALE’YE İKİ SELAM

“Sizlere iki selam getirdim. Birincisi, bu aziz millete hizmet etmek için gece gündüz çalışan, bütün emeğini tecrübesini harcayan bizlere örnek olan ve bu konuda bizleri çalıştıran, her zaman bizlere bu millete hizmet için talimat veren, sizlerin de en yakından tanıdığı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. İkinci selam da Cumhurbaşkanımızın verdiği talimatlar doğrultusunda sizlere, aziz milletimize hizmet için, bu milletimizin huzuru ve güvenliği için birlikte çalıştığımız İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun da selamlarını, sevgilerini getirdim.”

İNCE: “ŞEHİTLERİMİZ BİRLİĞİN VE BARIŞIN TİMSALİ OLDU”

“Bugün sabah, buraya gelmeden önce Valimiz, Kaymakamlarımız, Emniyetimiz, Jandarmamız, Sahil Güvenliğimiz ile birlikte Çanakkale’nin yatırımlarını masaya yatırdık. Nerede aksamamız var. Nerede dokunmaya ihtiyacımız var? Grup Başkanvekilimiz ile birlikte, Milletvekilimiz ile birlikte her zaman istişare halindeyiz. Birlikte sizlere çalışmak, proje üretmek, sizlerin hayatını kolaylaştırmak dünyanın her bir yerindeki teknoloji ve hizmeti sizlere sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. İşte bu çalışmamızın altında yatan bu şehitlerimizin canlarını verme pahasına burada yaptıkları mücadelenin ruhudur. Ben böyle değerlendiriyorum. Birliğin, barışın buradaki timsali oldular. İnanıyorum ki; Bizler de bu birliğimizi korursak, daha fazla geliştirirsek, kendi iç çekişmelerimizi  bir kenara bırakırsak, bu ülke için bu bayrak için daha fazla çalışmaya gayret edersek, bizim sırtımızı yere getirecek hiçbir güç yoktur.”

TURAN: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ ORTAK DEĞERİMİZDİR”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz iş yapalım derken, üretelim derken, bu memleketi ayağa kaldıralım derken, 5 sene seçim yok bırakalım siyasi kavgaları önümüze bakalım derken ısrarla birileri bu ülkenin büyümesini engellercesine ayağımızdan çekmeye çalışıyorlar. Siyasi polemik, kavga, tartışma olur. Hakaret ve iftira olmamak kaydıyla hepsi baş tacı… Her parti demokrasinin içerisinde güzeldir. Her fikir kıymetlidir. Bu ülkede çok sesliliğimiz bizi kıymetli yapar ama 82 milyonun ortak değerleri var. Ortak ruhu olmalı. Tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan demek gibi. Bunun tartışması olmaz. Son dönemde hiç hak etmediğimiz bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Gazetelere bakıyorum, TC ibaresi geri gelmiş. Kim kaldırdı da siz geri getiriyorsunuz. TC ile kimin sorunu olabilir. 82 milyon bu ülkenin içerisinde beraber yaşarken Türkiye Cumhuriyetini büyütmekten başka hangi derdimiz var bizim. Kim dedi TC’yi kaldırıyoruz diye, nereden çıktı bu? Eskişehir’de, İzmir’de belediyenin girişinde TC yazmıyor. Ama İstanbul ve Ankara’da TC yazarak güya biz karşıyız, onlar taraftar. Bunlar çok ucuz, sığ ve yanlış polemikler. Ortak değerlerimizle oynamayın. Türkiye Cumhuriyeti ortak değerimizdir. Gazi Mustafa Kemal ortak değerimizdir. Türkiye’nin büyümesi ortak değerimizdir. Bizi ufak polemiklere, sığ polemiklere hapsetmeyin. Bırakın 15 yıl geride kaldı. Önümüzdeki yeni dönemde, 5 yılı beraber ayağa kaldıralım. Ufak polemiklerden sığ polemiklerden bıktık artık. Türkiye Cumhuriyetini sevmek bir tabelaya TC ibaresini yazmakla mı ya da yazmamakla mı olur yoksa köprüleri, okulları, yolları, hükümet binalarını açmakla mı olur. Türkiye Cumhuriyeti sevgisi Türkiye’yi yurt dışına şikayet ederek PYD komşumuz olsun diyerek, terör örgütlerine göz kırparak, ortaklarla yol yürüyerek mi olur tek bayrak diyerek başlayıp, o rabiayı ortaya koyarak mı olur. O yüzden ne olur yanlış yapanlara, polemik yapmak isteyenlere, siyasi kavgayı geride bırakmayanlara prim vermeyin. Bu ülke hepimizin ülkesi batarsak beraber batarız. Ama biz beraber çıkmaya, beraber yürümeye, beraber büyümeye aday insanlarız.”

Haber: Eylem Gözeldere