Bayramiç’te Birlik Üyeleri Seçildi

Bayramiç Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin mayıs ayı toplantısı, dün ilçe halk eğitim merkezi salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, birlik encümenine biri AK Parti’li biri CHP’li iki İl Genel Meclisi Üyesi ile iki muhtar seçildi.

Yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını yapan Bayramiç Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde seçim heyecanı vardı. İlçe Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılan toplantıya, Ezine Kaymakamı ve Bayramiç Kaymakam Vekili Ali İkram Tuna, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Sezer, AKP’li İl Genel Meclisi Üyesi Nurullah Bozkurt, Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Birol Çakır, siyasi parti ilçe başkanları, kamu kurumlarının yöneticileri ile köy muhtarları katıldı.

KAYMAKAM TUNA: “EĞİTİM EN KALICI HİZMETTİR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan Kaymakam Tuna, bir konuşma yaparak eğitimde ilerlemenin önemine değindi. Muhtarları eğitimle daha çok ilgilenmeye çağıran Kaymakam Tuna, “Parke taşı için 100 kere kapıları çalan muhtarlar, eğitim için bir kere uğraşmıyor. Bunun değişmesi gerek. Muhtarlar köy okullarıyla, taşımalı eğitimin düzgün işlemesiyle ilgilenecek. Görevler gelir gider ama eğitim en kalıcı hizmettir.” dedi.

Konuşmanın ardından bir dönem için başkan vekilliklerine İbrahim Bingül ve Mehmet İhsan Yılmaz, katip üyeliklere ise Mustafa Cabalı ve Hayrullah Özkan seçildi. Toplantıda ayrıca birlik encümenine iki İl Genel Meclisi üyesi ile iki muhtarın seçimi yapıldı.

 GÖĞÜSGEREN ÇEKİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Göğüsgeren’in adaylıktan çekildiğini açıklamasıyla CHP’li Sezer ve AKP’li Bozkurt, birlik encümenine seçilen İl Genel Meclisi üyeleri oldu. Birlik encümenine muhtarlardan Zafer Sezer, Ali Alaca ve Halil Avcı aday oldu. Yapılan seçimde, birlik encümenine Zafer Sezer ile Ali Alaca girdi.

Toplantı, 2018 yılı faaliyet raporu ve kesin hesap raporunun okunması ve onaylanmasıyla sona erdi.

 Gizem Erdoğan