“Devlette süreklilik esastır”

ÇOMÜ Gençlik Festivali ve Kariyer Günleri’nin açılış programında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin eski rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ile yeni rektör Prof. Dr. Sedat Murat bir araya geldiler.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi üç gün sürecek olan gençlik festivaline start vermenin heyecanını yaşadı. Düzenlenen festival açılış programında eski rektör Prof. Dr. Yücel Acer, yeni rektör Prof. Dr. Sedat Murat tarafından özellikle davet edildi. Programda bir araya gelen eski ve yeni rektör, “Devlette süreklilik esastır” vurgusunda bulundular.

“Rektörümüz burada olmam için bana özel davette bulundu”

Prof. Dr. Yücel Acer, “Öncelikle, görevi çok kısa süre önce, çok değerli hocamız Sedat Murat hocamıza devrettik. Kendisi bugün benim burada olmam için özel bir davette bulundu. Seve seve kabul ettim. Bu nazik davet için öncelikle Rektörümüz Sedat Murat hocamıza teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

“Yücel Acer hocamıza şükranlarımı sunuyorum”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Yücel hocamız bana teşekkür etti, devlette süreklilik vardır zaten eski dostuz, dostluğumuz devam edecektir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu topluluğu benden önce bu hale getiren eski rektörümüzdür. Kendisine bende özellikle teşekkürlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum. Ben olmasaydım, o burada olacaktı ama böyle layık görüldü. Kendisini buraya davet etme ihtiyacı hissettik ve kendisi bizleri kırmadı” dedi.

Tunahan Ünsal