Memur-Sen ve Hak-İş’ten 1 Mayıs Açıklaması

MEMUR SEN ve HAK-İŞ, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle, Saat Kulesi’nin önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek de katıldı.

MEMUR SEN ve HAK-İŞ, 1 Mayıs sebebiyle Saat Kulesi önünde üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı. AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’in de katılım gösterdiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin işçileri, memurları, kamu çalışanları, emeklileri, yoksulları, kadınları, erkekleri, gençleri, engellileri, meslek sahipleri, işsizleri ve sivil toplum kuruluşları olarak; tüm dünya emekçileriyle birlikte bugün 1 Mayıs’ta alanlardayız. MEMUR SEN ve HAK-İŞ olarak 2019 yılı Ağustos ayında yapılacak olan Kamu görevlileri 5. Dönem Toplu sözleşmelerinde yüksek enflasyonun dikkate alınmasını, memurların, işçilerin, memur ve işçi emeklilerinin yüksek enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz.”

“Özgürlüğün toplumun tüm kesimlerine hakim kılınmasını istiyoruz”

“Bizler, haklarımız için, özgürlüklerimiz için, demokrasi için, insanca hayat adil bir dünya için alanlardayız. Özgürlükçü, katılımcı, sivil ve demokratik Yeni Türkiye için birlikteyiz. Din, vicdan ve fikir özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerine hâkim kılınması için alanlardayız.”

“Bizler; sosyal devlet, sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklarımız için 1 Mayıs 2019’da Şanlıurfa başta olmak üzere tüm yurtta alanlardayız. Ülkemizin bugünü ve geleceği için, ülkemizin bütünlüğü, insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliği için alanlardayız. MEMUR SEN ve HAK-İŞ Konfederasyonları olarak sendikasız ve örgütsüz bütün çalışanlara ‘Örgütlü ol, Sendikalı ol’ diyoruz. Sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, sendikalı olduğu için çalışanların ötekileştirilmelerini veya işten çıkarılma korkusu ile karşı karşıya bırakılmalarını kabul etmiyoruz.”

Esra Çanlı