ÇARO aktivitelerine devam ediyor

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO), önceki gün ilimize gelen Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’ya Troia Müzesi ve ören yeri gezisinde eşlik etti. ÇARO ayrıca Tekirdağ’daki turizm öğrencileri ile de bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı.

ÇARO’nun haberine göre önceki gün Çanakkale’ye gelen Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’ya Troia Müzesi ve ören yeri gezisinde oda üyesi profesyonel turist rehberi Mustafa Aşkın eşlik etti.

ÇARO Turizm Öğrencileri İle Buluştu

ÇARO Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Müşterioğlu ile ile Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Denetmeni Olgun Yüksel, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Turizm MYO’nun daveti üzerine turizm öğrencileri ile bir araya gelinerek söyleşi yaptı. Turist rehberliği mesleğinin ülkemizdeki değeri, gereklilikleri ve denetim faaliyetleri konuşularak, rehber adayları olan öğrencilerin sorularının yanıtlandığı söyleşi sonunda Turizm MYO Müdürü Halis Ulubey Ergen tarafından, Müşterioğlu ve Yüksel’e plaket ve hediye takdimi gerçekleştirildi.

Gün sonunda Şarköy Kaymakamı, Şarköy Belediye Başkanı ile değerli akademisyenlerle bir araya gelinerek ÇARO’nun bölge turizmi hakkındaki projeleri görüşüldü.