ALGI OPERASYONLARI

31 Mart seçimlerinden sonra, siyasi hayatımızda görmediğimiz atraksiyonlar yaşanmaya başladı. Belediye başkanlığını devir alan bazı yöneticiler, eski defterleri kamuoyuna açma yoluna gittiler. Vatandaş internette, sosyal medyada ne yayınlanırsa inanıyor. Araştırma gereği duymuyor. Bunlardan birisi de İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclisinde yaşandı. Tıpkı İP Partisinin, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili, TBMM’de yaptıkları atraksiyona benziyor. MHP, bu konuda kanun teklifi vermiş ve komisyonlara havale edilmişti. İP partisi, MHP’yi zor durumda bırakmak için, araştırma komisyonu kurulmasını Mecliste oylatmış, teklif reddedilmişti. Ortalık ayağa kalktı. Vay efendim, MHP EYT’nin olmasını istemiyor. Red oyu veriyor. Ertesi gün TV’lerde, gazetelerde sekiz sütuna manşet. EYT TBMM’de AKP ve MHP oyları ile reddedildi. Haydaa.. Gelelim günümüze. İBB’deki Meclis toplantısında CHP’li üyeler, Cinsiyet Eşitliği ve Uyuşturucu ile Mücadele komisyonları kurulmasını teklif ediyor. Bu cinsiyet eşitliği eşcinselliği normal sayan bir tutum olsa gerek. Ancak, unuttukları bir şey vardı. Zaten Sosyal Hizmetler Komisyonunda “Uyuşturucu ile mücadele” etkin bir şekilde devam ediyordu. Meclis, bu komisyonun gereksiz olduğunu belirterek öneriyi reddediyor. Hemen ardından konu çarpıtıldı. Algı oluşturuldu. AKP ve MHP uyuşturucu ile mücadeleye ret oyu verdi. Bu algı operasyonları yayılınca, İBB Meclisi AKP Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, şu açıklamayı yapmış: “İBB Meclisimizde zaten var olan Sosyal Hizmetler Komisyonu sayesinde, Büyükşehir Belediyemiz, Uyuşturucu ile Mücadele konusunda yıllardır çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Bu nedenle yeni bir komisyona ihtiyaç bulunmamaktadır.” Gayet net. Mesele algı oluşturmak. Karar sizlerin.

DÜĞÜN KONVOYLARI

Havalar ısındı. Düğün konvoyları boy göstermeye başladı. Göstersinler de bu korna çalmak ne oluyor? Yasak edilmemiş miydi? Türk milletinin genlerinde var olsa gerek. Almanya’da da aynı olay yaşanmış. 80 araçlık Türk düğün konvoyu, müzik çalarak, korna basarak gezmeye başlamış. Tabii ki polisler müdahale etmişler. Nerede olursak olalım, zararlı olan alışkanlıklarımızı devam ettiriyoruz. Yahu kardeşim, senin çocuğunun sünnet merasimi var ya da evleniyor. Salonda eğlen. Bağır, çağır, türkü çığır, korna bas, zurna öttür, mıçını yırt. Bunu sokakta neden yaparsın? Bize ne? Bizleri niye rahatsız edersiniz? Açık hava istiyorsanız, gidin ıssız bir dağın başına, ne haliniz varsa orada görün. En fazla ormanda yaşayan varlıklar rahatsız olur ve sizlere de rahat vermezler.

ACICIK UCUNDAN

Aklınca Hoca’yı sınamak isteyen bir eski ahbabı, İnnâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn ayetinin anlamını sormuş. Münasebetsiz bir yerde sorulan bu soruya Hoca:

– Sen onu bırak da, demiş, şunu bil yeter: Bu ayet düğünlerde, demeklerde, şenliklerde pek okunmaz!

Bahar Bayramınız kutlu olsun. Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com