Bozcaadaspor BAL gibi

Bozcaaaspor Süper Amatör’de göstermiş olduğu başarılı performansını Bölgesel Amatör Lig’e çıkarak taçlandırmış oldu. Ada temsilcisi artık BAL liginde ter dökecek.

Çanakkale’nin amatör futbol kulüpleri son zamanlarda kentte heyecanlı günlerin altına imza attılar. Süper Amatör Lig’de mücadele eden Geliboluspor ile Bozcaadaspor arasındaki kıyasıya süren şampiyonluk yarışı Bozcaada lehine sonuçlanmış ve Bozcaadaspor Süper Amatör Lig’in şampiyonu olmuştu. Ada ekibi sezon boyunca sürdürmüş olduğu başarılı performansını son maç olan Dardanelspor ile yaşanan müsabakada da ortaya koydu.

Geçtiğimiz günlerde Dardanelspor ile Bozcaadaspor karşı karşıya geldiler. Bozcaadaspor Dardanelspor’u penaltılarda (5-4) yenerek adını Bölgesel Amatör Lig’e yazdırdı. Ada ekibi Süper Amatör Lig’de sürdürmüş olduğu başarısı ile adını BAL’a yazdırarak büyük bir başarının altına imza attı.

Dardanelspor ise Çanakkale efsanesi iken Süper Amatör Lig’e düşen ekip oldu. Bozcaadaspor’un yükselişi başlarken Dardanelspor’unda düşüşü böylece başlamış oldu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com