TKP’den 1 Mayıs çağrısı

Türkiye Komünist Partisi Çanakkale İl Başkanlığı, yaptığı basın açıklamasıyla 1 Mayıs’ta tüm Çanakkalelileri bir ve birlik olmaya davet etti. Açıklamada “Yurttaşları 1 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’de, Eski Salı Pazarı’nda başlayacak olan yürüyüşte bu atılımın bir parçası olmak için TKP saflarına çağırıyoruz” dendi.

1 Mayıs İşçi Bayramı’na sayılı günler kala Türkiye Komünist Partisi Çanakkale İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, işçi ve emekçinin emeğini sömüren düzeninin daha fazla devam etmemesi için 1 Mayıs’ta herkesin TKP safında buluşması gerektiği belirtilerek şöyle dendi:

“31 Mart’tan önce seçimlerin sonucu ne olur sorusuna kimse kesin bir yanıt veremiyordu. Ama sonuç ne olursa olsun olacağı bilinen bir şey vardı: Ekonomik krizin neden olduğu yangın devam edecekti. Devam ediyor. Artarak devam ediyor. Seçim bitti ve kazanılmış haklarımıza saldırının şiddetleneceği ilan edildi. İşsizlik artıyordu, patladı.”

“Gözlerini işçilerin boş cebine diktiler”

“Zamlar kısmen tutuluyordu, salıverdiler. Kıdem tazminatına bir saldırı daha geliyor, kıdem tazminatı emekçilerin yaşadığı adaletsizliği gideren bir şey değil, yoksullaşmayı ortadan kaldıramaz, küçük bir telafidir önce sömürülen sonra işini kaybeden için. Ona göz diktiler! Memlekette sigortalı çalışmak bir kural değil, işçinin şansı! Bireysel emeklilik dayatmasıyla bununda bir haraç kesme yoluna çeviriyorlar. İsteğe bağlı dediler, reddettik. Şimdi ‘mecbursun’ diyorlar. Gözlerini işçilerin boş cebine diktiler! İşçinin seçimi, emekçi halkın seçimi düzenin dayattığı bu durum ile insanca bir yaşam arasındadır.”

“Krizin faturasını patronların ve temsilcilerinin suratına çarpalım”

“1 Mayıs 2019’da emekçi halk her yerde sokaklara, alanlara çıkacak ve krizin faturasını sırtlanmayı reddedecek. Türkiye Komünist Partisi umudu çoğaltmak için halkı 1 Mayıs alanlarına TKP ile buluşmaya çağırıyor. 1 Mayıs’ta krizin faturasını patronların ve temsilcilerinin suratına çarpalım.”

“Emekçilerin hiçe sayılamayacağı bir dönemi hep birlikte açacağız”

“1 Mayıs’ta TKP emekçi halkın seçeneğinin güçlenmeye devam ettiğini dosta düşmana gösterecek. 1 Mayıs’tan sonra işçilerin, emekçilerin hiçe sayılamayacağı bir dönemi hep birlikte açacağız. Bütün yurttaşları 1 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’de Eski Salı Pazarında başlayacak olan yürüyüşte bu atılımın bir parçası olmaya 1 Mayıs’ta TKP saflarına çağırıyoruz.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com