SUÇLU ARAMAYIN!

Kılıçdaroğlu’na saldırı yapıldı. Aklıselim herkes bunu tasvip etmedi. Tabiidir ki, biz de tasvip etmiyoruz. Türk geleneğine yakışmadı. Bunu fırsat bilen bazıları, Cumhurbaşkanına ve MHP liderine saldırmaya başladılar. Neymiş? Efendim gerilimi yükseltecek demeçler veriyorlarmış. Peki, ana muhalefet partisi lideri ve onun aveneleri de terör örgütü ile aralarına mesafe koymayıp, onlar da tansiyonu düşürmek yerine, yükseltmeye çalışmıyorlar mı? Sonunda, yapılan saldırı için, Bakan Akar, Süleyman Soylu ve MHP lideri suçlandı. Tabii ki hepsi de uydurma. Bakan Akar’ın konuşmasının önü ve arkası var. Bakınız Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar’ın dediklerine;

“Küçücük bir köy… 10 binden fazla insan toplanmış, yollar tıkalı, Köye giriş-çıkış mümkün değil. Cep telefonları çekmiyor. Şehit cenazesinin yarattığı gergin, hassas bir psikolojik ortam… Terör örgütüne öfke sloganları yükseliyor farklı noktalardan… Daha camide, cenaze namazı sırasında, cemaatten homurtular yükseliyor. Bağıranlar, slogan atanlar var. Siyaset kurumuna, siyasetçilere tepki var. Arada, ‘Teröristleri Meclis’ten atın’ türünden sesler geliyor. Namaz bitiyor… Arkadan yükselen sesler artıyor… Maalesef şehit için helallik bile alınamadan tabut, top arabasına yükleniyor. Ancak, oluşan izdiham sebebiyle top arabası ilerleyemiyor. Kalabalık içinden sesini yükseltenler olunca, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar dönüp öfkeli gruptakilerle konuşuyor. ‘Sakin olun’ diyor.”

KONUŞMA SLOGAN ATANLARA

Beraberindekiler yöneliyor gerginlik noktasına. O sırada, Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu evi hedef alan saldırgan grup dağıtılmış, evin çevresi boşaltılmış durumda. Eylemciler uzaklaştırılmış ama etraf çok kalabalık… Kabristandan dönen insanlar tepelerde… Köylüler, cenazeye katılanlar çevrede… Kalabalığa hitaben o konuşmayı yapıyor.

Akar devam ediyor; “Görüntüler ortada. Oradaki herkes de şahit. ‘Hemşehrilerim!’ diye başlayıp ‘Dinleyin’ diyorum, ‘Değerli arkadaşlar’ diyorum. Benim hitap ettiğim köy halkı, Çubuklular… Kadınlar, çocuklar, evlerde, tepelerde, oradaki bütün insanlar. O insanların büyük kısmı şehidimizi toprağa verip gelenler. O konuşma sırasında, evin çevresini saran grup olay yerinden uzaklaştırılmış zaten. Bunu sanki saldırgan kişilere söylenmiş gibi göstermeye çalışmak hem ayıp hem insafsızlık”.

MHP’YE HAKSIZLIK

Ne yazık ki CHP’li Levent Gök dışında hepsi Kemal Kılıçdaroğlu’nu orada bırakıp kaçmıştır. Tepkileri ilk görüp kaçan ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmuştur. O linç ortamında Kemal Kılıçdaroğlu’nu kurtaranlar ise; yine cenaze töreninde bulunan MHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’nın ve AKP’li bazı yöneticilerin sağduyulu yönlendirmeleriyle, MHP Çubuk İlçe Başkanı ve dava arkadaşları olmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu’nu önce evin ahırına, sonra evin içine alarak hayatını kurtarmıştır. MHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya yaklaşık 1 saat Kemal Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evin önünde, adeta canlı kalkan olmuştur. Gerçekler bu iken bazı CHP’lilerin ve sol medyanın MHP’yi ve Ülkü Ocaklarını suçlaması haksızlıktır. Sonuçta, hiç de geleneklerimize yakışmayan bir olay yaşanmıştır. Bir daha tekrar etmemesi, en büyük dileğimizdir. Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com