UCİM: “Kirli ellere karşı mücadelemiz devam edecek!”

Çanakkale UCİM Saadet Öğretmenle Mücadele Derneği, Biga’da 2018’de yaşanan istismar davasının dün görülen 3’üncü celsesi öncesi Çanakkale Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan İl Temsilcisi Şehpal Ovalı, “Bugün duruşması yapılan bu dosyamızda ve takipçisi olduğumuz diğer tüm dosyalarımızda sanığın en yüksek cezayı almasını istiyoruz. Çocuk bedenine uzanan kirli ellere karşı mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Biga’da, 2018 yılında yaşanan korkunç cinsel istismar davasının 3’üncü celsesi, dün Çanakkale Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Çanakkale UCİM Saadet Öğretmenle Mücadele Derneği temsilcileri de, dava önce Adliye önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Dernek adına konuşan İl Temsilcisi Şehpal Ovalı, artık kirli ellerin çocuk bedenine daha fazla dokunmaması için daha kuvvetli yasala ve tedbirlere gerek olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bu olaylar karşısında sessiz kalmamız mümkün değil!”

“Bugün, bizleri kahreden bir istismar olayına tepkimizi göstermek ve bize ihbarda bulunarak, bizlerden destek isteyen çocuğumuzun ailesini yalnız bırakmamak adına buradayız. Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği olarak takip ettiğimiz tüm davalarımızda olduğu gibi bu davamızda da sonuna kadar takipçisi olacağımızı bildirmek isteriz. Sivil toplum kuruluşları olarak yaşanan bu olaylar karşısında sessiz kalmamız mümkün değildir.”

“Çocuk bedenine uzanan kirli eller karşı mücadelemiz devam edecek”

Amaçlarının dernek olarak farkındalık yaratmak olduğunu da belirten Ovalı, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizde yaşanan istismar olayları her geçen gün artıyor. Bu korkunç tablo karşısında alanında tüm sivil toplum kuruluşları, alanında uzman akademisyenler, devletin ilgili kuruluşları ve tüm siyasilerimizin omuz omuza birlikte mücadele vermesi gerekiyor. Bizlerse bu nedenle ivedilikle çalışmalara başlanması gerektiğini her fırsatta dile getirmeye devam edeceğiz. Bugün duruşması yapılan bu dosyamızda ve takipçisi olduğumuz diğer tüm dosyalarımızda sanığın en yüksek cezayı almasını istiyoruz. Çocuk bedenine uzanan kirli ellere karşı hep beraber mücadele etmemiz gerekiyor Çocuklarımız için güzel ve yaşanılabilir bir gelecek kurabileceğimize olan inancımız sonsuzdur.”

Mahkeme 30 Temmuz’a ertelendi

Açıklamanın ardından sabah 10’u 10 geç görülmeye başlanan mahkemede, öz konusu davada yargılanan sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma ise 30 Temmuz’da görülecek.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com