Güneşhan’dan Mevkidaşlarına Sitem

GESTAŞ ile ilgili bir takım açıklamalar yapmak üzere önceki gün basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmet Güneşhan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlarına sitemini iletti.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve CHP’li İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte seçim değerlendirmesi ve GESTAŞ A.Ş.’nin yeni yönetim kurulunun belirlenmesine yönelik önceki gün basın toplantısı düzenledi. GESTAŞ’ın keyfiyetle yönetilmesine izin vermeyeceklerini kaydeden Güneşhan, GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş.’nin geçtiğimiz gün yapılan genel kurulunda seçilen yeni yönetim kurulunun belirleniş şeklini de eleştirdi. Güneşhan, iki üyenin genel kurul üyelerince seçilmemesine rağmen Vali Tavlı tarafından yetki kullanılarak atanmasına tepki gösterirken konu ile ilgili bir açıklama beklediklerini de vurguladı.

CHP İl Başkanı Güneşhan ayrıca mevkidaşları AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’a ve MHP İl Başkanı Hakan Pınar’a da sitem etti. Geçen günlerde şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için AK Parti ve MHP il başkanları tarafından CHP il başkanı olarak kendisini arayarak bir “geçmiş olsun” dahi denilmediğini belirtti.

“BU SİYASİ DEĞİL, İNSANİ BİR OLAYDIR”

Güneşhan, konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Bir sitemimi de AKP il başkanı ve MHP il başkanına yapmak istiyorum. Benim genel başkanıma bir saldırı söz konusu, il başkanı olarak bana bir telefon açıp ‘geçmiş olsun’ dahi demediler. Geçmişte onlarla ilgili bir durum söz konusu olduğu zaman ben kendim telefon açıp geçmiş olsun dileklerimi iletiyordum. Bu siyasi değil, insani bir olaydır. Siyaseten karşı karşıya olabiliriz. Siyaseten mücadele etmiş olabiliriz ama sonuçta hiç kimsenin kabul edemeyeceği bir saldırı söz konusudur. Bu saldırıya karşı en azından bu iki il başkanından ben bir geçmiş olsun telefonu almak isterdim. Kınama toplantımıza gelmeyebilirler, buraya da gelmeyebilirler ama en azından bir telefon açmaları gerekirdi diye düşünüyorum.”

Öte yandan kentteki pek çok siyasi ve STK temsilcisi gibi AK Parti İl Başkanı Yıldız ile MHP İl Başkanı Pınar’ın sosyal medya hesaplarından yayınladıkları kınama mesajlarına gazetemizin önceki sayılarında yer vermiştik.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com