“Güçlü durmak için daha çok çalışacağız”

Gelibolu Yarımadası&nda her sene düzenli olarak gerçekleşen 57. Alay Vefa Yürüyüşü dün sabaha karşı gerçekleşti. Gerçekleşen yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katıldı.

Her sene 24 Nisan’ı 25 Nisan’a bağlayan gecenin bitiminde şafak vakti başlayan 57. Alay Vefa Yürüyüşü dün gerçekleşti. Yürüyüş esnasında savaş günlerine dönebilmek, o anlarda yaşanan duyguları hissedebilmek adına fişeklerin kullanıldığı görüldü. Yürüyüşün belli bölümlerinde ses ve duman çıkarması için fişekler kullanıldı.

Düzenlenen yürüyüşe, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Orhan Tavlı, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademi Başkanı Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş ve Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız katıldı.

104 metrelik Türk bayrağının açıldığı, toplam 5 kilometre süren yürüyüşü Conkbayırı’nda son buldu. Yürüyüşün tamamlanmasının ardından Çanakkale’de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, günün anlam ve önemine dair açıklamalarda bulundu.

“Süregelen bu faaliyeti devam ettireceğiz”

Bakan Kasapoğlu yapmış olduğu açıklamasında, “Bakanlık olarak süregelen bu faaliyeti devam ettireceğiz. Her yıl hem yurdumuzun dört bir yanından hem dünyanın pek çok ülkesinden yoğun katılımla gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet bizler için ayrı bir heyecan, coşku ve mutluluk veriyor. Yarınlara bu değerli gençlerimizle, onların o aydınlık yüzleriyle yürüyeceğiz. Güçlü Türkiye’yi, tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere her daim güçlü bir şekilde durmak için daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz. Daha donanımlı bir gençlik için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com