Eğitim İş’ten ‘Çocuk İstismar’ı çıkışı

Eğitim İş Çanakkale Şubesi, İstanbul Küçükçekmece’de meydana gelen çocuk istismarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Şubenin yönetim kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, geçtiğimiz gün Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplantısında, CHP tarafından verilen ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Kurulması Teklifi’nin AKP ve MHP oylarıyla reddedildiği ve çocuk istismarını alkışlayanlarla bu teklifin reddedilmesine alkış tutanların aynı safta olduğu belirtilerek “Çocuklarımızı sapıklara ve onların koruyucularına terk etmeyeceğiz” denildi.

Tüm Türkiye’nin yüreğini dağlayan Küçükçekmece’deki istismar olayıyla ilgili Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu yazılı açıklamada bulundu. Yapılan değerlendirmede, dün Ensar Vakfı için ‘bir kereden bir şey olmaz’ zihniyetinde olanların, bugün bu yaşananlardan sorumlu olduğuna dikkat çekilerek şöyle dendi:

“İstanbul Küçükçekmece’de meydana gelen vahim bir olay, Türkiye’de devlet eliyle oluşturulan yozlaşmanın ne hale geldiğini gözler önüne sermiştir. 5 yaşındaki bir çocuğun tecavüze uğramasının şoku daha atlatılamamışken aynı ilçede bu kez 7 yaşında bir evladımız cinsel saldırıya uğramıştır. İktidar eksenli medya bu elim olayları münferit gibi gösterse de, maalesef kötülük birikerek ve öğrenerek yükselmektedir. Bu iki olayda, kuşkusuz ki peşine düşülmeyen taciz-tecavüz, cinsel istismar vakalarında, “bir kereden bir şey olmaz” diyen ‘yöneticilerin’ payı, sorumluluğu çok büyüktür. Bu dolaylı teşviklerle cesaretlenen sapıklar, ne yazık ki geleceğimiz olan yavrularımıza zarar verirken, görünen o ki iktidar en ufak bir endişe duymamaktadır.”

“Bu açıklamaları bir yerlerden tanıyoruz”

“İstanbul Valiliği’nden konuya ilişkin gelen açıklama ise toplum vicdanında açılan yarayı adeta hançerlemiştir. Çocuk tacizine karşı ilçede başlayan ve ülkenin çeşitli yerlerine yayılan tepkileri “kaos çıkarmak niyetinde kötü niyetli davranış” olarak tarif eden Valilik, bu açıklamasıyla yavrularımızı ve onlarla birlikte canı yanan herkesi bir kez daha acıtmıştır. Aynı Valinin Antep’de bir düğünde katliam yapan bir IŞİD’li için “Halka zarar vermesin diye kendini boş bir arazide patlattı” dediğini bilmesek saf olduğundan şüphelenebilirdik ancak durum bunun çok ötesindedir.”

“AK Parti ve oylarıyla reddedilmesini alkışlarla karşıladılar”

“Ensar skandalı patladığında gık demeyen, Aladağ’da yanan yavrularımız için kılını kıpırdatmayan sonrasında tarikatların birçok yurt açması için öncülük eden, destek olan, onları alkışlayan kitle, daha bir gün önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki halka açık toplantıda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Kurulması teklifinin AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesini alkışlarla karşılamıştır. Bu ikiyüzlülük bize bir kez daha göstermiştir ki masumiyete saldırıya dair her hadise partizanlıktan değil, ahlaklı vicdanlardan geçmektedir.”

“Devlet kademelerine toplumsal vicdanla barışık isimler getirilmeli”

“Bu elim olaylardan incindiğini söyleyen hükümet yetkilileri ve onların taraftarları bilmelidir ki, çözümün bir ayağı da devlet yetkilisi sıfatı taşıyan insanları bu hassasiyetlere, bu bilince uygun seçmekten geçtiğidir. Bu sapkın zihniyete sahip insanlara görünmez bir kalkan sağlamak yerine, devletin her kademesine liyakat ve toplumsal vicdan ile barışık isimler getirilerse, sorunun çözümüne büyük katkı sağlanacaktır.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com