Çanakkale Voleybolunun Geleceğini Konuştular

Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yıldız, Yalova Restoran’da verdiği yemekli davette Çanakkale Belediyespor Kulüp Başkanı Levent Çetin, Kale 1957 Spor Kulübü Başkanı Serter Gezer, Biga Çiçeklidere Spor Kulübü Başkanı Ferhan Tüzümet’ı ve Bayramiç Spor Kulübü Başkanı Bülent Bora’yı ağırladı. Şehrin 4 takımının başkanlarının bir araya geldiği yemekli toplantıda, Çanakkale voleybolunun geleceği konuşuldu.

Çanakkale’nin 4 takımının başkanları, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yıldız’ın Yalova Restoran’da verdiği yemekli davette buluştu. Yemeğin ardından açıklamalar yapan Salih Yıldız, amaçlarının şehrin voleybolda daha iyi bir noktaya gelmesi için fikir alışverişi yapmak olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Voleybolda birliği sağlamak için temelleri attık”

“Dört güzide kulübümüzün başkanlarıyla buluşarak voleybolu nasıl daha ileri taşıyabiliriz, bu konuda neler yapabiliriz, katkılarımız ne olur bunları konuştu. İster Bayramiç’te ister Çan’da olalım sonuçta hepimiz Çanakkale çatısı altında biriz. Bu birliği hem rekabet hem de fairplay eşliğinde hoş bir noktaya taşımak istiyoruz. Bizim bir sloganımız vardır; ‘hepimiz aynı takımdayız’ deriz. Bu mantıkla il bazında biz hepimiz birlikteyiz… Şimdi kendileri yorun ve mücadeleci bir sezon geçirdiler. Bu bağlamda Kale 1957’nin birinciliğe çıkması sevincimiz, diğer kulüplerimizin ligde kalması da öyle… Ama keşke Çanakkale Belediyespor da Sultanlar Ligi’nden düşmeseydi… Yine de spor bu. Düşmek de var kalkmak da. Umuyorum daha iyi bir yapıyla, daha kısa bir zamanda kulübümüz daha iyi yerlerce gelecektir.”

“Birlikten güç doğar, diyoruz!”

Yıldız, 4 spor kulübünün başkanlarına da teşekkür ederek sözlerini şöyle noktaladı: “Başkanlarımız çok emek veriyorlar, özveri ve gönüllük esası ile hem Çanakkale hem de Türkiye sporuna verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Birlikten güç doğar diyoruz ve bu birliği voleybolda sağlamak için bugün burada bunun temelini atmış bulunuyoruz.”

“Bunu tekrarlayıp desteği arttırmalıyız”

Yıldız’ın ardından söz konusu görüşme için görüşlerini dile getiren isim Çanakkale Belediyespor Kulüp Başkanı Levent Çetin oldu. Çetin, “Böyle hep beraber birlikte olup çalışıp durum değerlendirmesi yapma şansı tanıdığı için Salih Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Voleybolun her kademesinde mücadele eden takımımızın olması Çanakkale içi güzel bir şey. Bunu tekrarlayıp desteği arttırmamız lazım” şeklinde konuştu.

“Çanakkale voleybolunu Türkiye’de söz sahibi haline getirmek istiyoruz”

Kale 1957 Spor Kulübü Başkanı Serter Gezer ise duygularını şöyle ifade etti: “Kale 1957 Spor Kulübü Başkanı Serter Gezer “Biz henüz 2 senelik bir kulübümüz daha, yeni kurulduk. Emekleme aşamasındayız aslında. Salih Bey de sağ olsun bizi davet etti. Sezon bitti, sezonun değerlendirmesini yapacağız. Önümüzdeki sezon neler yapacağız, Çanakkale voleybolunu Türkiye’de nasıl söz sahibi haline getireceğiz, onun mücadelesini vereceğiz.”

“Salih Bey’in federasyonda olması, bize büyük katkı sağlayacaktır”

Biga Çiçeklidere Spor Kulübü Başkanı Ferhan Tüzümet ise “Bu ilk toplantımız… Çanakkale ve Türk voleybolu için çok güzel bir başlangıç oldu. Yeni sezonda da aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz” sözlerine yer verirken Bayramiç Spor Kulübü Başkanı Bülent Bora da “Salih Bey’in federasyonda olması Çanakkale voleyboluna büyük katkı sağlayacaktır. Kendisine şimdiden bu nazik teklifi ve bundan sonraki katkıları için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com