Ne Büyük Gurur!

Yaklaşık 20 yıl önce Ankara’da okuttuğu öğrencisi Teğmen Tuğçe Şanver ile Çanakkale’de buluşan Emekli Öğretmen Timur Koşal, duygu dolu anlar yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde Libya yakınlarında 5 ton toz esrar yüklü gemiyi yakalayarak, TCSG UMUT adlı sahil güvenlik korveti ile birlikte uyuşturucu tacirlerine büyük bir darbe indiren TCSG YAŞAM adlı özel gemimiz, gurur kaynağımız olmuştu. Operasyonun hemen ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çanakkale’ye gelen gemi, vatandaşların ziyaretine açıldı. Gün içinde çok sayıda yurttaş, çocuklarıyla birlikte gemiyi incelemek ve bilgi almak üzere ziyaret etti.

Eceabat Belediye Meclis Üyesi olan Emekli Öğretmen Timur Koşal da öğrencisi Teğmen Tuğçe Öğülener Şanver’i (27) görev yaptığı TCSG YAŞAM adlı gemide ziyaret etti. İlk eğitimini aldığı Ankara Atıf Bey İlköğretim Okulu’nda öğretmeni olan Koşal’ı hiç unutmayan ve aradan geçen zamanda sürekli irtibat halinde olan Şanver, karşılaştıklarında öğretmen – öğrenci olmaktan çok baba – kız gibi birbirlerine sarıldı.

TCSG YAŞAM adlı arama kurtarma gemisinde, Elektrik Subayı olarak görev yapan Teğmen Tuğçe Şanver, aynı zamanda sahil güvenlikte görev yapan 6 subaydan biri… Öğretmeni tarafından bu özel günde ziyaret edilen Şanver, görev yaptığı gemiyi gezdirerek çalışma sistemlerini anlattı.

SINIFIN EN KÜÇÜK KIZIYDI, ŞİMDİ GENÇ BİR TEĞMEN!

Koşal da ziyaretten duyduğu memnuniyeti şu ifadelerle anlattı:

“En mutlu olduğum, çok gururlandığım anlardan biri. Bir öğretmenin en büyük ödüllerinden biri; minicik ellerinden tutup dersliğe götürdüğü, okuma yazma öğrettiği minik öğrencilerinin yıllar sonra karşısına bir genç olarak karşısına çıkmasıdır. Bugün de; böyle mutlu ve gururlu olduğum günlerden biriydi. 1996-1997 eğitim öğretim yılında Ankara’da sınıfın en küçük kızı, genç bir kadın teğmen olarak karşımdaydı.”

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com