Vali Tavlı yetkisini kullandı

GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, dün Vali Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi. Yeni Yönetim Kurulu’nun belirlendiği toplantıda İl Genel Meclisi’ni temsil edecek iki üye için önerilen isimlerin, genel kurul üyelerinin oyçokluğuyla reddedildiği öğrenildi. Ret kararının ardından Vali Tavlı’nın yetkisini kullanarak biri AK Parti’li biri MHP’li olmak üzere iki il genel meclisi üyesini, yönetim kurulu üyesi olarak atadığı öğrenildi.

GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, dün Valilik toplantı salonunda Yönetim Kurulu Başkanı Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı. 26 Mart 2019 tarihli toplantıda alınan karar gereğince, gündemi görüşüp karara bağlamak için Genel Kurul üyeleri toplandı.

Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Divana yetki verilmesi, Yönetim Kurulu faaliyet raporu okunması ve müzakeresi, 2018 Finansal tabloların okunup görüşülmesi, Yönetim Kurulunun ibra edilmesi, 21.04.2016 tarihinde 3 yıllığına seçilen Yönetim Kurulu Üyelerinin görev süreleri 21.04.2019 tarihinde biteceğinden yeni Yönetim Kurulu Üyelerinin Seçilmesi, 2019 Yılı için Bağımsız Denetçi atanması, 2019 Mali yılı bütçesinin görüşülmesi ve oluşturulacak bütçeden Fasıllar arası değişiklik yapılması ile ilgili Yönetim Kuruluna yetki verilmesi gibi gündem maddeleri ile toplanan Genel Kurul’da GESTAŞ’ın yeni Yönetim Kurulu da belirlendi.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇTSO Temsilcisi Fahrettin Ersoy, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, S.S. Süleymanköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hasan Gürbüz’den oluşan Genel Kurul, yeni yönetimi belirledi. Vali Yardımcısı Abdullah Köklü ve GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu’nun yönetim kurulunda yer alması oybirliği ile kabul edilirken, İl Genel Meclisi’ni temsilen önerilen Biga İl Genel Meclisi Üyeleri AK Parti’li Bülent Korkmaz ile MHP’li Enver Koç, oylanarak oyçokluğu ile reddedildi. Vali Tavlı ve ÇTSO Başkan Yardımcısı Ersoy’un kabul oyuna karşılık Başkan Gökhan, Başkan Bayram ve Başkan Gürbüz’ün ret oyu kullandığı öğrenildi.

Oyçokluğu ile alınan ret kararının ardından Vali Orhan Tavlı’nın yetkisini kullanarak AK Parti’li Şahin ile MHP’li Koç’u yönetim kurulu üyesi olarak atadığı öğrenildi.

İlerleyen süreçte, GESTAŞ konusunda İl Genel Meclisi’nin tavrının ne yönde olacağı merak ediliyor.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com