Talihsiz Muhtar Hayatını Kaybetti

Bayramiç Ağaçköy’de 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde güven tazeleyerek yeniden muhtar seçilen Erdoğan Bacak, mazbatayı alacağı talihsiz bir kaza geçirmişti. Sabah beton çatıdan düşerek ağır yaralanan Bacak, o günden beri hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Ağaçköy’ün muhtarı Erdoğan Bacak, uzun süredir verdiği yaşam mücadelesini önceki gün yitirdi. Yerel Seçimlerde ikinci kez muhtar seçilen Bacak, mazbatayı alacağı günün sabah saatlerinde pazar tezgahı tahtalarını evin beton çatısından indirmek isterken dengesini yitirerek beton zemine düşmüştü. Evin önündeki taş yola düşerek ağır yaralanan Bacak, ilk olarak Bayramiç Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ilk müdahalenin Çanakkale’ye sevk edilmişti.

Vücudunun çeşitli bölgelerinde kırıklar oluştuğu ve ciğerlerinde sorun bulunduğu belirlenen Muhtar Bacak, hastanede ameliyat edilen ve günlerdir yaşam mücadelesi veriyordu.

GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

Yaşam mücadelesini kaybeden Bacak’ın vefatı, sevenlerini yasa boğdu. Yaşam savaşını yitiren Bacak’ın cenazesi, Ağaçköy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Bacak’ın cenazesine Çanakkale Vali Yardımcısı Celil Ateşoğlu, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, Jandarma Garnizon Komutanı Ecevit Kocabıyık, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Göç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Birol Çakır, köy muhtarları ve çok sayıda seveni katıldı. Bacak’ın cenaze namazını, Müftü Ertuğrul Akın kıldırdı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Muhtar Erdoğan Bacak’a Gündem Gazetesi olarak Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Haber Merkezi