ÇTSO, MEYBEM eğitiminde

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme A.Ş. tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Tesislerinde düzenlenen “Mesleki Yeterlilik Sistemi Bilgilendirme Eğitimi” ‘ne katıldı.

ÇTSO’nun haberine göre Oda ve Borsaların Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcıları ve MEYBEM sorumlularının katıldığı eğitime, ÇTSO temsilen Genel Sekreter Sema Sandal, Proje Uzmanı Gökhan Doğru iştirak etti.

Düzenlenen eğitim faaliyetinde, Genel Müdür Saygın Baban ve ekibi tarafından TOBB MEYBEM hakkında genel bilgilendirme yapılarak, sunulan sınav ve belgelendirme hizmetleri detaylı olarak anlatıldı. Eğitimde ayrıca, kurumsal yazılım sistemi süreçleri ve teşvik uygulamaları hakkında katılımcılar detaylı olarak bilgilendirildi.

“Köprülü Vinç Operatörü ve Servis Aracı Şoförü Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenleyeceğiz”

Eğitimle ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2016 Haziran ayında beri TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından gerçekleştirilen sınavlarda işbirliği ve ev sahipliği yapıyoruz. Bölgemizde inşaat sektörüne yönelik başvurularda azalma yaşanırken, Sorumlu Emlak Danışmanı ve Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu başvurularında artış meydana geldi. İl genelinde Odamıza gelen başvuruların hepsini bir havuzda toplayarak en kısa sürede cevap verecek işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Firmalar, Mesleki Yeterlilik Sınavları hakkında Odamıza başvurarak bilgi alabilir. Köprülü Vinç Operatörü ve Servis Aracı Şoförü Mesleki Yeterlilik sınavları için talep toplamaya başlayacağız ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından uygun görülen sayıda başvuru toplandığında sınav açılmasını sağlayacağız.” diyerek TOBB Meybem A.Ş. ye düzenledikleri bilgilendirme toplantısı için teşekkür etti.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com