ÇOMÜ’de Görev Değişimi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne yeni atanan Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, bugün selefi Prof. Dr. Yücel Acer ile sarılarak helalleşerek görevi devraldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Sedat Murat, görevi Prof. Dr. Yücel Acer’den devraldı. Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ailesi ile katıldı.

Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’a yeni görevinde başarılar dileyerek, son dört yıl içerinde ÇOMÜ’de yapılanlara ilişkin bilgiler verdi.

Acer, “Başladığımız yıllardan bu tarafa Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 25 yılda ciddi mesafe kaydetti. Her kurumun hayatında olduğu gibi ÇOMÜ’nün hayatında da inişli çıkışlı dönemler oldu. Fakat son dört yılla ilgili bazı şeyler söylemek gerekirse üniversitemiz belli konularda da ciddi mesafeler kat etmiş oldu. Göreve başladığımız dönemle beraber üniversitemizde bir huzur ortamı oluşmaya başladı. Bu üniversitemiz için önemli bir husustu. İkincisi bizimle beraber burada çalışan arkadaşlarımız üniversiteye epey katkı sağlamaya çalıştı. Alt yapıya ve akademik alt yapıya eklemeler yaptık. Son dört yılda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Umarım iyi şeyler yapmışızdır. Umarım iyi hatırlanırız. Bu dört yıllık dönemi burada noktalıyoruz. Şüphesiz ki hep söylendiği ve bizim inandığımız gibi amacımız hoş bir seda bırakmaktı. Umarım bırakmışızdır.” diye konuşurken,

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat ise canla başla burada bir ekip ruhuyla çalışacaklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ekibine bizi bu göreve layık gördükleri için buradan şükranlarımı arz ediyorum. Onun ülke için nasıl koşturduğunu biliyoruz. Biz de buraya bir nefer olarak geldik. Canla, başla, ideallerimiz uğrunda ülkemiz, vatanımız, milletimiz ve şehitlerimiz için gece gündüz durmadan hareket edeceğiz, koşacağız. Asla durmak yok.”

Konuşmaların ardından Rektörlük makamında Prof. Dr. Yücel Acer ve Rektör Prof. Dr. Sedat Murat karşılıklı çiçek takdiminde bulundu.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com