“Ayakta Durmaya Devam Edeceğiz!”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na geçtiğimiz günlerde Ankara’nın Çubuk ilçesinin köyünde şehit cenazesinde, kendini kaybetmiş bir grup tarafından linç girişiminde bulunuldu. Kılıçdaroğlu korumalarının müdahaleleri ile kendisini güvenli bir ortama zor atmış, saldırının faillerinin bulunması için ise çalışmalar başlatılmıştı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınamak üzere CHP tarafından dün 81 ilde eş zamanlı basın açıklamasında bulunuldu. Açıklamada mesaj netti, “Ayakta durmaya devam edeceğiz!”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınamak üzere dün 81 ilde eş zamanlı olarak CHP İl Başkanlıkları tarafından basın açıklamasında bulunuldu. Çanakkale’de saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan açıklamaya, İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, ÖDP, HDP, Emek Partisi, Demokrat Parti, Emekli Sen, DİSK, KESK, Ziraat Mühendisleri Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği, Pir Sultan Abdal ve Kültür Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, TEMA, Tabipler Odası, Mimarlar Odası başkan ve yöneticileri, CHP İlçe Belediye Başkanları, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, partililer ve vatandaşlar katıldı.

“Bu ülkede demokrasi, barış ve sevgi kazanacak”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan tarafından okunan, basın açıklamasında, “Biz bu vatanı karşılıksız sevdik. Bugün karşıda yüz binlerce, on binlerce şehidimiz yatmaktadır. Bu ülkeyi kimseye çıkarları için zor durumda bırakmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkeye bahar gelecek. Bu ülkede, demokrasi, barış, sevgi kazanacak. Sonuçta Türkiye kazanacak.

“Yapılan sıradan bir protesto değildir”

Ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir.

“Bu saldırının azmettiricileri bellidir”

Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse,  bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse,  meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının altyapısını hazırlayanlar onlardır.

“Ayakta durmaya devam edeceğiz”

Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz” dedi.

“Son derece uyanığız”

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. Gün kızgın demiri soğutma günüyse herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyası menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

“Azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır”

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve içişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

“Bizler Kuvayı Milliyenin devamı Cumhuriyet Halk Partisiyiz”

Genel Başkammızı linç etmek isteyen, “O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajım vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com