EMEP, “Baskılara boğun eğmeyeceğiz!”

EMEP İl Örgütü düzenlediği basın açıklamasıyla 31 Mart yerel seçimlerinden sonra, Emek Gençliği üyelerine, emniyetten geldiklerini belirten şahıslar tarafından baskı uygulandığını iddia etti.

EMEP İl Örgütü tarafından Cumartesi günü İl Başkanlığında saat 13.00’de basın açıklamasında bulunuldu. Basın açıklamasının konusu yerel seçimlerden sonra kendilerini emniyet mensubu olarak tanıtan kişilerin Emek gençliğine baskı yaptığı iddiası üzerineydi.

Yapılan açıklamada, EMEP terörist gruplarla ya da eylemlerle ilişkilendirilmez vurgusu yapıldı.

“Bu müdahaleyi yapanlar anayasal suç işlemektedirler”

EMEP İl Başkanı Muzaffer Dağtekin’in okuduğu basın açıklamasında, “Özellikle 31 Mart seçimlerinden sonra Çanakkale Emek Partisi ve Emek Gençliği üyesi ve çeperinde olan bazı üniversiteli gençlerin çeşitli illerde oturan ailelerine Emniyetten gittiklerini söyleyen şahıslar tarafından; çoğu yerde Emek Partisinin adı verilerek, çocuklarının terör faaliyetlerine bulaştırılmak istendiğini, çocuklarının tehlikede olduğunu söyleyerek aileler huzursuz edilmiş ve aileler üzerinden üniversiteli arkadaşlarımıza baskı yapılmak istenmiştir.Bu açıdan da Emek Gençliği ve Emek Partisi üyelerinin aileleri üzerinden bir baskı kurmak, Emek Partisi’nin siyasi faaliyetlerini engellemeye yönelik hiçbir yasal tutarlılığı olmayan iddialarla karalamaya yönelik bir müdahaledir ve bu müdahaleyi yapanlar anayasal suç işlemektedirler!

“Emek gençliğini terör iftirası ile karşı karşıya bırakamazsınız”

Partimiz üzerinde bu tür engelleme faaliyetlerini sürdürenler hakkında yasal bütün haklarımızı kullanacağımızı saklı tutarak bu çevreleri uyarıyoruz! Emek Partisini terörize edemezsiniz, Emek Partisi’ni terör ile ilişkilendiremezsiniz, Emek Partilileri ve Emek Gençliği üyelerini hiçbir noktadan terör iftirası ile karşı karşıya bırakamazsınız, buna sessiz kalmayacağız! Bu baskılara ve saldırılara boyun eğmeyeceğiz!

“Çanakkale halkını dayanışmaya çağırıyoruz”

Çanakkale halkını demokratik kamuoyunu EMEP üzerinde oynanmak istenen bu oyunlara karşı duyarlılığa ve dayanışmaya çağırıyoruz!” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com