Kandil Dolayısıyla Pilav Dağıtıldı

Berat Kandili sebebiyle, Çanakkale Belediyesi tarafından kapalı pazar yeri önünde pilav dağıtımı yapıldı. Kazanların önünde uzun kuyrukların oluşturduğu pilav hayrına, Belediye Başkan Vekili Erdal Gezen katılarak vatandaşların Berat Kandili’ni kutladı.

Berat Kandili, Çanakkale’de türlü etkinliklerle icra edildi. Çanakkale Belediyesi de, her sene olduğu gibi bu sene de kandil sebebiyle vatandaşlara ikramda bulundu. Kapalı pazar yeri önüne kurulan dev kazanlardan öğlen saat 12 sularında bulgur pilavı dağıtımı ile başlayan hayra, Çanakkalelilerin ilgisi de yoğundu. Pazara gelen çok sayıda vatandaş, pazar öncesi kuyruğa girerek pilav ve yanında ikram edilen ayrandan aldı.

“Böyle özel günlerde vatandaşlarla bir araya gelmek önemli”

Kısa süre içinde Belediye Başkan Vekili Erdal Gezen de Cuma pazarına gelerek vatandaşların kandilini kutladı. Bu tip önemli günlerin halkla bir araya gelmek açısından önemli olduğunun altını çizen Erdal Gezen, gazetecilere yaptığı açıklamada “Çanakkale Belediyesi olarak tüm vatandaşlarımızın kandilini kutluyoruz. Böyle özel günler, vatandaşlarla bir araya gelmek için açısından önemli. Bizler de böyle günlere gereken önemi vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com