Peynir Festivaline Çanakkale damgası

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul Peynir Festivali’nin en çok ilgi gören duraklarından biri Çanakkale oldu.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın haberine göre Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ve himayesinde İstanbul Kongre Merkezinde “İstanbul Peynir Festivali” 18-21 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

İstanbul Peynir Festivali ile dünyanın en zengin peynir kültürlerinden birine sahip olan Türkiye’nin peynir çeşitliliğinin ülkemizde ve dünyada tanıtılmasına vesile olarak, sektörün üretim ve satışlarının katlanarak artması ve dünyada hak ettiği yeri alması hedefleniyor.

193 peynir çeşidinin yer aldığı festivalde, Çanakkale Ticaret Borsası 140 metrekarelik standı ile coğrafi işaretli Ezine Peynirinin tanıtımını gerçekleştiriyor.

Ziyaretçileri Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkan Vekili İzzet Arıcı, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Salamon Halyo, Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Atak, Başkan Yardımcıları Kadir Tınmaz ve Ali Öztürk, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ağırladı.

İstanbul Peynir Festivaline Ezine Peynirciler Derneğine bağlı dernek üyeleri ve Çanakkale Ticaret Borsası üyelerinden Alakaş Peynircilik, Arabacı süt ürünleri, Tekçe süt ürünleri, Hacıpaşa zeytinyağları, İlyada zeytin ve zeytinyağı, Thymbra zeytin-zeytinyağı, Deva zeytin ve zeytinyağı, Safiden zeytinyağları, Muharrem Ayvaz-zeytin ve zeytinyağı, Mavras zeytinyağları, Tahsildaroğlu, Atiye Laçin, Erdoğanlar Zeytinyağı, Arıcılar Birliği temsilcileri ile birlikte yer aldı.

Borsa üyelerinden NS Sezgin ve Karadane Zeytincilik ise bireysel stantları ile katılım sağlayarak markalarının tanıtımını gerçekleştirdiler.

Stantta ayrıca Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi tanıtımları gerçekleştirilerek, yatırımcılar için fırsat olanakları sunuldu.

Fuar ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen; “Ürünlerimizin markalaşması, markalı ve katma değerli ürünlerin tanıtım ve pazarlanması konuları Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler için her zaman ilk sırada yer almaktadır. İlimiz kendi başına bir marka şehir. Ticaret Borsası olarak İlimiz ve markalarımıza katkı sağlayacak her fuarın içinde yer aldık, destek verdik, bundan sonra da bu desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu fuarda da Ezine Peynirciler Derneğimiz ve üyelerimiz ile işbirliği içerisinde yer aldık. Türkiye’de ilk kez gerçekleşen İstanbul Peynir Festivali kapsamında üyelerimiz ve markalarımız ile yerimizi almaktan son derece memnunuz.

Festival hem ilimiz hem de borsamız için verimli geçiyor. Özellikle ikili iş görüşmelerimizden ve üst düzey ziyaretlerimizden çok verim aldık. Öncelikle desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Ali İkram Tuna’ya, standımızda bizlerle beraber olan saygıdeğer üyelerimize ve Ezine Peynirciler Derneğimizin değerli yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Festivalin ilimize, firmalarımıza ve markalarımıza verimli olmasını, hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Ulusal markaları, yerel üreticileri, akademisyenleri, araştırmacıları bir araya getirecek olan festival 21 Nisan Pazar akşamına kadar sürecek.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com