Turan Karabiga’yı ziyaret etti

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Karabiga beldesinde çeşitli temaslarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesini ziyaret etti.

2019 Yerel Seçimlerde uzun yıllar aradan sonra ilk defa AK Parti’nin belediye başkanlığını kazandığı belde belediyesini ziyaret eden ve Başkan Ahmet Elbi’yi tebrik ederek başarılar dileyen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan burada bir konuşma yaptı.

Turan şunları söyledi:

“Seçimler bitti hemen arkasından malum görevlerimiz için bir küçük İngiltere programı yaptık genel merkezimiz adına oradan Almanya’ya geçtik bir başka toplantıya katıldık. İstanbul Ankara programlarımızı yaptık. Dün itibariyle de Çanakkale’mize geldik. Dün ilçe başkanlarımızla belediye başkanlarımızla kazanamayan başkan adaylarımızla ayrı toplantılar yaptık. MHP ve AK Parti teşkilatlarımızı ziyaret ettik. Bugünde ilk iş olarak Biga’ya geldik ve Fatih İlkokulunun temelini attık. Onun ardından hem MHP’nin hem AK Parti teşkilatlarının ziyaret ettik. Oradan da ilk iş olarak Karabiga’mızın hayırlı olsun ziyareti için %58 gibi büyük bir farkla seçen milletimize teşekkür etmek için aranıza katıldık.

Seçimlerde sık sık bir arada olduk. Seçimlerde süreci beraber değerlendirdik. Güvendiğimiz sevdiğimizin bir belediye başkan adayımız ve teşkilatımız var. Cumhur ittifakıyla beraber bu bölgeye en çok AK belediyecilik yakışır dedik ve hamdolsun milletimizde bize sahip çıktı. Bölgemizdeki en yüksek oy oranlarından bir tanesiyle beraber seçimi almış olduk. Lapseki %56, burası %58. Bundan sonra şımarmak bir yana daha çok çalışacağız. Daha çok başımızı yere eğeceğiz. Daha çok sorumluluğumuzu kuşanarak 5 yılın çok çabuk geçeceğine inanarak 5 yılın bitiminde daha büyük oy farkıyla başarılı olmak için çalışacağız. Çünkü millet doğru yapana da yanlış yapana da ayar veren bir millet. Bu millet aziz bir millet. Bir sarraf terazisi gibi iyileri kötüleri ölçen bir millet. Bugün Türkiye’mizin her tarafında %53 gibi bir oy oranı aldık ama bizim için simgesel anlamı olan İstanbul, Ankara gibi, MHP için Adana, Mersin gibi Çanakkale’de Bayramiç, Çan gibi yerlerde oyumuz artsa da kazanamayarak millet bize bir şey söyledi. Yanlış yapmayın tedbir alın 2023’te yanınızdayım dedi. Ahmet Başkan’a söylüyorum 5 yıl çabuk geçer. Bakın 17 yıllık AK Parti iktidarında ilk defa Karabiga’yı aldık. Farkı göreceksiniz daha yeni başlıyoruz. Daha dün mazbatayı aldı. Nasıl hizmet edilir, Karabiga nasıl bölgenin parlayan yıldızı olur göreceksiniz. Nasıl kendinden daha büyük ilçelerle beldelerle yarışır göreceğiz. Yaşların çevrenin sahilin nasıl toparlandığını göreceksiniz ama daha ötesi AK belediyeciliğinin şu kapıdan herkesin girebilmesinin kıymetini anlayacaksınız. Az önce sordum üzülerek söylüyorum eski sayın başkan devir teslime gelmemiş. Bu demokratik terbiyesizliktir. Seçim olana kadar yarışırız sonra bu konuyu kapatırız. Hani halk partisiydi? Üzüldüğüm şu: tüm demokratik nezaketsizliği yapan bunlar ama yeri gelince de en çok bunlar halkçıyız der o der bu der. Biz göreve nasıl başlanacağını da nasıl bırakılacağını da iyi biliriz. CHP’lisi iyi partilisi tüm belediye başkanlarını arayıp tebrik ettim. Sayın başkan seçim geride kaldı telefonum bu bize düşen bir şey varsa halkımız için baş tacı diyip tebrik ettim. Seçim bittiği gün 5 sene Karabiga’ya nasıl hizmet edeceğiz ona bakacağız. İlk iş olarak Tarım İl müdürümüzle birlikte resif hizmetini hızlandırıyor ve bu işi sonuçlandırıyoruz inşallah. Geçen hafta cuma günü EPDK’da Jülide Hanım’ın da bilgisi dahilinde görüştük toplantılarımızı yaptık. Toplantı sonrasında Karabiga’mıza doğalgaz gelmesi sürecini başlattık. Asla ezbere vatte bulunmadık. Karabiga’nın lisans çalışması onayı verildi hayırlı olsun”dedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com