Okyay, ABD’de Türk savunma ve havacılığını anlattı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyyay, ABD’de gerçekleştirilen 37. ATC-TAİK (Türk-ABD İş Konseyi) Ortak Yıllık Konferansı’nda Türkiye’nin savunma ve havacılık sektörlerindeki kat ettiği gelişmeleri ve özel sektörün bundaki rolünü anlattı.

37. ATC-TAİK (Türk-ABD İş Konseyi) Ortak Yıllık Konferansı için Bakanlarla birlikte ABD’de bulunan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, savunma ve havacılık konusunda bir konuşma yaptı.

Washington DC’de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Öcal ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın olmak üzere çok sayıda Türk ve ABD’li üst düzey yetkilinin katıldığı konferansta konuşan Osman Okyay, Türkiye’nin gelişen savunma ve havacılık sektörünün gücünü, potansiyelini ve özel sektörün rolünü anlattı.

Bakan Albayrak’ın Türkiye ile ABD arasındaki potansiyelin büyüklüğüne vurgu yaptığı konferansta, savunma, ticaret ve çevre konulu oturumlar yapıldı.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com