Meslek Liselilere Dijital Dönüşüm anlatıldı

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından Lapseki İÇDAŞ-ÇİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Endüstri 4.0, İş Arama Becerileri ve CV hazırlama” konulu seminer çalışması yapıldı.

Çanakkale İŞKUR’un haberine göre MESS Vakfı’nın meslek liselerinde yürüttüğü Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından proje okullarından olan Lapseki İÇDAŞ-ÇİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Endüstri 4.0, İş Arama Becerileri ve CV hazırlama” konulu seminer çalışması gerçekleştirildi.

Gelecek 10 yılda teknolojide yaşanacak dijital dönüşümden, üretimde yapay zekânın ve robotların aktif rol üstleneceğinden ve bu değişimin işgücü piyasasına nasıl yansıyacağından bahsedildi. Gelecekte gençleri hangi mesleklerin beklediği öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendi. İş hayatına atılacak son sınıf öğrencilerine verilen iş arama becerileri semineri ile özgün, dürüst ve yaratıcı CV yazmanın incelikleri anlatılırken; ön mektup ve teşekkür mektubunun görüşmenin seyrini olumlu yönde nasıl değiştireceği hakkında ipuçları verildi. Toplam 175 öğrenciye verilen seminere öğrencilerin katılımı ve ilgisi büyüktü.



WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com