Başkan kesilen ağaçları inceledi

Cevatpaşa Mahallesi’nde bulunan tarihi askeri hastanenin bahçesinde bulunan ve yangında hasar gören ağaçların kesilmesi tartışmalara konu oldu. Dün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bizzat kesilen ağaçları yerinde inceledi.

Eski tarihi hastanenin bahçesinde geçen sene yangında hasar gören ağaçlar kesildi. Kesilen ağaçlar sırasında ağaçların üzerlerine her hangi bir işaretlenme yapılmaması tartışmalara konu oldu. Dünden önceki gün Belediye Başkan Vekili Erdal Gezen bölgede incelemede bulunmuş ve kesimlerin durdurulmasını talep etmişti. O talep reddedilmedi ve kesimler durduruldu. Dün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bizzat kesilen ağaçları yerinde incelemek üzere tarihi hastaneye gitti. Orada incelemelerde bulundu.

“Kesilmesi gerekenler kesilecek, diğerleri ellenmeyecek”

Başkan hastanede yaptığı açıklamada, “Yeniden canlanması mümkün olmayan ağaçların temizleme çalışmaları için bir ihale açılmış ama geldiğimiz noktada yaşayabilme ihtimali olan hatta hiç etkilenmemiş olan ağaçların da kesildiği noktasında bir duyum aldık. O tespitleri yapıyoruz. Şimdi Orman’dan bir yetkili bekliyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz de burada. Burada hangi ağaçların kesilmesi gerektiğini tek tek işaretlemek suretiyle tespit yapılacak. Ve onunun üzerine bu belge olarak Kültür Müdürlüğü’ne de verilecek. Bunu takip edeceğiz, fotoğraflayacağız. Ondan sonra bir plan içerisinde bunları işaretleyeceğiz. Gerçekten kesilmesi gerekenler varsa onlar kesilecek, başkaları ellenmeyecek” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com