Tularemi yok, sular temiz çıktı!

Son dönemlerde Çan’ın içme suyuna karıştığı iddia edilen Tularemi hastalığıyla ilgili Çan Belediye Başkanı Bülent Öz tarafından başlatılan incelemeler sonuçlandı. Rapora göre, Çan’ın suları ‘içilebilir’ çıktı ve Tularemi adında bir hastalığa rastlanılmadığı öğrenildi.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, göreve başladığı ilk gün Çan’ın sularına karıştığı iddia edilen ‘Tularemi’ hastalığını araştırmak için çalışmalara başladıklarını söylemişti. Dün ise bu araştırmalar nihayetinde sonuçlandı ve Başkan Öz tarafından yapılan açıklamada Çan’ın sularının temiz olduğu belirtildi.

“Su kullanılabilir ve içilebilir”

Öz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Son günlerde yaşanan Tularemi vakaları tarafımızca ilgili makamlara iletilmiş ve belediyemizce gerekli tedbirler vakit geçirilmeden alınmıştır. Tepeköy Aksu ana depo ve Çan içi mahallelerimizdeki sokak çeşmelerimizin depolarının dezenfekte işlemi belediye ekiplerimizce titizlikle yapılmıştır. Belirli periyotlarla da bu işlemler sürekli hale getirilecektir. Sokak çeşmelerinden alınan su örneklerinin analizleri İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’nce yaptırılmış; elde edilen yeni sonuçlar suların kullanılabilir ve içilebilir olduğu şeklinde çıkmıştır. Ana depomuz dahil mahalle depolarından yeniden numuneler alınarak laboratuvara gönderilmiştir. Gelen sonuçları siz değerli hemşehrilerimiz ile paylaşacağız ve daha önce dediğimiz gibi bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. İlginiz için tüm Çan halkına teşekkürlerimizi borç biliriz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com