“Haydi 1 Mayıs’a”

1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından geçtiğimiz günlerde 1 Mayıs’a çağrı amaçlı bir basın açıklaması düzenlendi. 1 Mayıs’ta düzenlenecek olan yürüyüş saat 13.00’te eski Salı Pazarı’nda başlayacak.

Odalar ve sendika temsilcilerinden oluşan 1 Mayıs Tertip Komitesi’nce 1 Mayıs’a çağrı amaçlı bir basın açıklaması düzenlendi. Geçtiğimiz gün Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen açıklamada, “1 Mayıs’ta meydanlarda nasıl bir memleket istediğimizi, kol kola, omuz omuza dile getireceğiz” vurgusu yapıldı.

Yapılan açıklamada, “.İşçisi, kamu çalışanı, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla dolduracağımız 1 Mayıs meydanlarında nasıl bir memleket istediğimizi kol kola, omuz omuza dile getireceğiz. Bizim memleket dediğimiz, küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron ve yandaş sermaye için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşanabilir bir memlekettir. Biz memleket isteriz, ekonomik krizin faturasını krizin sorumluları ödesin. Bizim memleket dediğimiz, sermaye ve iktidar sahiplerinin çıkarları doğrultusunda, hukuksuz ve keyfi bir biçimde yönetilen bir ülke değildir. Biz memleket isteriz, işçi sınıfı başta olmak üzere halkın yüzde 99’u insanca, özgürce, kardeşçe yaşasın.

Türkiye’nin dört bir yanından bir kez daha göstereceğiz ki haramilerin saltanatına son verecek olan biziz! Çanakkale’de de bizler işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler omuz omuza işimize, ekmeğimize, doğamıza sahip çıkmak için, 1 Mayısta saat 13:00’de Eski Salı Pazarı’nda toplanıp, Cumhuriyet Meydanı’na yürüyeceğiz. 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Bayramımızı coşkuyla kutlayacağız. Tertip komitesi olarak, Çanakkaleli tüm işçileri, emekçileri, halkımızı 1 Mayısta birlikte olmak, birlikte taleplerimizi haykırmak, birlikte kardeşlik türkülerini söylemek, birlikte umudu yeşertmek adına; haydi 1 Mayıs’a…” cümleleri yer aldı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com